У Тернополі петиція щодо зменшення кількості зовнішньої реклами зібрала 401 підпис із 300

У Тернополі петиція щодо зменшення кількості зовнішньої реклами зібрала 401 підпис із 300

У Тернополі петиція щодо зменшення кількості зовнішньої реклами зібрала 401 підпис із 300 Суспільне Тернопіль

Петиція тернополянина Івана Федоришина щодо зменшення в місті кількості зовнішньої реклами зібрала 401 підпис із 300 необхідних.

У петиції Іван Федоришин пропонує заборонити в Тернополі рекламні щити, зменшити кількість біл-бордів, сіті-лайтів та вивісок, а також заборонити аудіорекламу на зупинках.

Автор петиції показує рекламу на будинку, навпроти якого мешкає і на яку дивиться щодня:

"Можна було просто написати, що це за магазин. В колір самого будинку. Радили в коментарях до петиції, що треба розробити якийсь дизайн-код, і щоб усі вивіски відповідали йому, щоб це було гарно, естетично".

У Тернополі петиція щодо зменшення кількості зовнішньої реклами зібрала 401 підпис із 300Суспільне Тернопіль

Іван Федоришин

Чоловік каже, петицію щодо зменшення кількості зовнішньої реклами в місті зареєстрував місяць тому:

"Це було досить спонтанне рішення. З другом спілкувалися про те, як багато в Тернополі реклами. Я пам’ятав, що колись була така схожа петиція, 6 років тому. Знайшов її, але тоді відповіли, що вся реклама розміщена згідно правил".

Іван Федоришин розповідає, після того, як опублікував петицію, консультувався зі своїм юристом:

"Виявляється, що в Тернополі прийнята така хороша концепція ще 9 років тому. Відповідно до неї в центрі взагалі реклами не має бути".

Концепцію єдиної політики у сфері зовнішньої реклами, про яку говорить автор петиції, показує начальник міського управління стратегічного розвитку Юрій Дейнека. Він каже, в документі справді є пункт про зовнішню рекламу в центрі Тернополя:

"Історична зона, де фактично сьогодні заборонено встановлювати велику рекламу, тобто борди і таке інше. Тільки мала реклама. Люди, які пишуть петиції, далеко не завжди розуміють специфіку. З одного боку, у нас в Тернополі багато зовнішньої реклами. З іншого боку, ми постійно її демонтуємо. Але з’являється нова реклама".

Демонтувати зовнішню рекламу з приватних будинків міськрада не має права, каже Юрій Дейнека. А демонтаж реклами з комунальних будівель здійснюють за рішенням виконавчого комітету міської ради.

У Тернополі за 3 місяці повинні демонтувати 90 рекламних конструкцій, розташованих із порушенням, каже Юрій Дейнека.

Юрист Іван Парубій розповів, що міська рада має право демонтувати рекламу з будівель приватної власності:

"Забудова міста, його архітектура, будинки, в тому числі і приватні. Усе це належить до обов’язків органів місцевого самоврядування. Скажімо, не може висіти на фасаді будинку реклама, навіть, якщо це будинок приватний, яка закликає до війни. Що в цьому випадку буде робити міська влада? Звісно, реагувати. Так само і розміщення реклами іншого характеру. Навіть якщо вона не суперечить ні логіці, ні закону, а її забагато".

Оскільки петиція Івана Федоришина набрала достатньо голосів, Тернопільська міська рада має оприлюднити відповідь не пізніше 9 травня, сказано на платформі місцевих петицій.

Зазначимо, за зовнішню рекламу в бюджет Тернополя щорічно надходить

майже сім з половиною мільйонів гривень. Про це розповів начальник міського управління стратегічного розвитку Юрій Дейнека.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди