Громадяни України можуть бути причетними до зникнення судді Чауса — розслідування

Громадяни України можуть бути причетними до зникнення судді Чауса — розслідування

ЗМІ
Громадяни України можуть бути причетними до зникнення судді Чауса — розслідування
УНІАН

Четверо громадян України, які, ймовірно, в'їхали до Молдови під вигаданими іменами, можуть бути причетними до зникнення колишнього судді Миколи Чауса у Кишиневі.

Як повідомляють журналісти у спільному розслідуванні молдовського RiSE Moldova та українського "Слідство.інфо", слідчі зосередилися на 20 громадянах України. Журналісти проаналізували їх дані та виявили ще чотирьох українців, які відвідали Молдову під вигаданими іменами під час зникнення колишнього судді Чауса.

У розслідуванні зазначено, що українці потрапили в країну наприкінці березня. Перші двоє — 33-річний Олексій Нечаєв і 36-річний Олексій Сотников, перетнули кордон за 10 днів до зникнення Чауса, тобто 24 березня, через пункт пропуску Тудора з боку Одеської області рейсовим автобусом. Інші двоє — 24-річний Андрій Бородінов і 50-річний Сергій Гончар, таким же чином потрапили в країну вже через два дні.

За даними правоохоронців, усі вони жили в одному і тому ж готелі в Кишиневі у сусідніх номерах. 3 квітня, через 6 годин після викрадення судді, Нечаєв, Сотников і Бородінов виїхали з Молдови рейсовим автобусом, через пункт Тудора. За словами молдовських прикордонників, людина з іменем Сергій Гончар не залишала країну до 27 квітня.

Читайте також: "Знайдіть, мого чоловіка, інакше його вб'ють". Що відомо сьогодні про справу судді-втікача Чауса

Журналісти зазначили, що за даними матеріалів молдовського слідства, під такими іменами ці четверо українців також орендували авто, зокрема з GPS-трекером. Завдяки цим даним слідчим вдалося встановити, що деякі з них кілька днів поспіль їздили в районі, де проживав Чаус, зокрема біля його домівки.

Журналісти RiSE Moldova та "Слідство.інфо" перевірили дані, після чого підсумували, що усі четверо громадян України могли в'їхати в Молдову під вигаданими іменами з "паспортами прикриття" — саме такі спецслужби, як правило, використовують для спецоперацій.

RISE Moldova дізналися зі своїх джерел в поліції, що в реєстрі платників податків немає людей з іменами Олексій Нечаєв і Олексій Сотников, народжених тоді, коли зазначено в їх паспортах. А щодо Нечаєва, то його закордонний паспорт — перший, виданий на це ім'я. До того ж немає інформації про відомство, яке видало документи Сотникову.

Журналісти також не виявили громадян за місцями їх прописки, вказаними в документах. Така ж ситуація склалася з двома іншими українцями.

Що відомо

  • Парламент Молдови створив слідчу комісію з розслідування обставин можливого викрадення колишнього українського судді Миколи Чауса.
  • У 2016 році суддю Миколу Чауса затримали при отриманні хабаря у розмірі 150 тисяч доларів у справі щодо торгівлі наркотиками. Отримані гроші він закопував на своєму городі у літрових банках. Однак заарештувати суддю не вдалося, оскільки парламент не дав на це дозвіл. Згодом Чаусу вдалося втекти до Молдови. У листопаді 2016 року НАБУ повідомило, що Інтерпол оголосив його у міжнародний розшук.
  • У березні 2021 року Україна подала запит на екстрадицію екссудді з Молдови, де він нині переховується.
  • 3 квітня адвокат Чауса Юліан Балан повідомив, що у Кишиневі невідомі викрали суддю-втікача. Згодом цю інформацію підтвердила поліція Молдови.
  • МЗС Молдови заявив, що оголошений за підозрою в хабарництві у міжнародний розшук український суддя Микола Чаус, якого викрали невідомі у Кишиневі, опинився в Україні разом із викрадачами.
  • Адвокат, який консультував молдовських захисників Чауса, Сергій Лисенко повідомляв, що в Молдові відсутні рішення, які дозволяють екстрадицію Миколи Чауса.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив міністра закордонних справ Молдови Ауреліу Чокоя, що державні установи України не причетні до викрадення з Молдови судді-втікача Миколи Чауса.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок