Проєкт UA: КУЛЬТУРА "УРСР на вуха" виграв грант PITCH UA 3

Проєкт UA: КУЛЬТУРА "УРСР на вуха" виграв грант PITCH UA 3

Проєкт UA: КУЛЬТУРА "УРСР на вуха" виграв грант PITCH UA 3

Проєкт команди суспільного телеканалу UA: КУЛЬТУРА "УРСР на вуха" — переможець пітчингу конкурсу соціально вагомого контенту PITCH UA 3*. Це документальний серіал, який розкриває історію радянської України через музичну культуру.

Завдяки пісням можна зрозуміти нелюдську природу комуністичної окупації й оцінити креативну силу українського народу. Українська попкультура радянської доби — документ епохи, й автори серіалу спробують пояснити її.

Ведучим проєкту стане шеф-редактор дирекції телебачення Суспільного Юрій Макаров. Також Макаров разом із музикознавицею Любою Морозовою є співавторами ідеї проєкту. Режисером-постановником стане головний режисер телеканалу UA: КУЛЬТУРА Владислав Васильченко.

Усі проєкти конкурсу розподілили за чотирма темами. Проєкт Суспільного мовника "УРСР на вуха" переміг у темі "Об’єднуючи Україну: єдність у різноманітності". Для участі у конкурсі було подано 330 заявок, з яких до етапу докторингу вийшло 76 проєктів. 36 із них допустили до відкритого фінального пітчингу. Далі експерти обрали 26 переможців, які отримають експертну та фінансову підтримку в подальшій реалізації своїх проєктів.

"Наше завдання — створити пігулку від ностальгії та відділити зернята від полови. Проміж крапельок цензури навіть мейнстримній українській музиці періоду радянської окупації вдавалося закладати підвалини того, що зрештою стало культурним надбанням незалежної України. Але сталося це не завдяки совєтам, а всупереч, і це є важливим акцентом майбутнього серіалу. Ми покажемо не тільки, як створювалися славетні українські хіти 1950–80-х років, а й де саме вони звучали, як виглядали їхні поціновувачі, яким був їхній щоденний побут, у якому найнеобхідніше могло підмінятися несумісними зі здоровим глуздом дозами ідеології", — зазначив виконавчий продюсер UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін.

Що відомо

PITСH UA — конкурс соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну, який організовує медіаконсалтингова компанія Media Resources Management (MRM) за підтримки Проєкту Transformation Communications Activity (TCA) та "Зміцнення Громадської Довіри" (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше