Археологи стали на захист грецького Акрополя – через ремонт його можуть зруйнувати

Археологи стали на захист грецького Акрополя – через ремонт його можуть зруйнувати

Археологи стали на захист грецького Акрополя – через ремонт його можуть зруйнувати Вікіпедія

Археологи та науковці підписали листа, в якому стали на захист грецького Акрополя. Спеціалісти стверджують, що плановий ремонт архітектурної пам'ятки може позбавити її первинного вигляду.

План реконструкції підготував місцевий архітектурний реставратор Маноліс Коррес, президент Комітету з охорони пам’яток Акрополя, а схвалила Центральна археологічна рада.

Основна увага приділяється реконструкції римських мармурових сходів. За пропозицією Корреса, метою є відновлення їх монументальності та автентичності.

Проте археологічна спільнота вважає, що ремонт за подібним планом не покращить стан Акрополю, а навпаки може його знищити. Як повідомляє видання Your Art, науковці, викладачі та студенти підписали відкритого листа на захист цього об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Афінах.

"Це деградації, приховування та знецінення найбільшого археологічного та мистецького скарбу, який залишився у спадок сучасній Греції", – висловилися вони у своєму зверненні.

Попри численні протести та незадоволення архітекторів, влада країни поки що ніяк не відреагувала на їхні зауваження. Обстеження сходів розпочнеться цієї осені. Після чого міністерство культури почне працювати над проєктом будівництва.

Що відомо

Афінський Акрополь — найвідоміший у світі. Він розташований на пагорбі висотою 156 м над рівнем моря та складається з 21 історичного об’єкта.

Перше поселення тут виникло ще в епоху неоліту. Його приблизний вік — приблизно 6 тисячоліття до н.е.

Нині від масштабного комплексу у різному збереглися стані руїни кількох храмів — Парфенона, храму Ніки Аптерос і Ерехтейона, а також Театру Діоніса, Одеона Ірода Аттичного та інних. Головною пам’яткою є Парфенон (438 до н. е.) — величний храм, присвячений Афіні Діві.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше