Якщо з вересня пенсії – на картку. Скількох людей це могло б торкнутись на Рівненщині

Якщо з вересня пенсії – на картку. Скількох людей це могло б торкнутись на Рівненщині

Оновлено
Якщо з вересня пенсії – на картку. Скількох людей це могло б торкнутись на Рівненщині УНІАН

Від вересня 2021 року виплачувати пенсії та грошову допомогу більшості жителів Рівненщини могли б на банківську картку. Таку постанову прийняв Кабмін наприкінці березня, але через місяць прем'єр Денис Шмигаль заявив, що людина має мати право вибору і такий перехід має бути поступовим і відповідальні органи мають порадитись, як це буде.

Суспільне дізнавалось, скільки пенсіонерів можуть отримувати гроші на картку та які очікування були у Пенсійного фонду Рівненщини щодо таких змін.

Хто мав би оформити банківську картку до 1 вересня

"З 1 вересня 2021 року виплата пенсій та грошової допомоги здійснюватиметься через поточні рахунки уповноважених банків для всіх одержувачів. Постановою запроваджується конкурсний механізм відбору надавачів послуг з виплати та доставки пенсій, грошової допомоги за місцем проживання одержувачів. На сьогодні надавачем таких послуг є АТ Укрпошта на монопольних умовах", – йшлося у березневій постанові Кабміну.

"Станом на 30 квітня 2021 року у Рівному серед числа пенсіонерів, які повинні до 1 вересня 2021 року оформити банківські картки – приблизно 6100 людей. Цифри коливаються через смерть осіб та отримання інвалідності", – розповіла Суспільному начальниця відділу обслуговування громадян (сервісний центр) №9 Управління обслуговування громадян ГУ ПФУ в області Жанна Мельник.

Рівненській області перейти з пошти на банк повинні 73 971 людина", – розповіла начальниця управління з питань виплати пенсій ГУ ПФУ в області Лілія Черненко.

До переліку банків, уповноважених для виплати пенсій, ввійшло 42 установи.

Як мали б оформляти рахунок у банку

"Для того, щоб оформити рахунок, потрібно із запропонованого переліку обрати ту установу, де людина хоче отримувати пенсію, звернутися до банку та подати заяву. Банки передають заяви громадян з відповідними документами в Головне управління Пенсійного фонду в Рівненській області у відділ виплати, і там, відповідно до цих заяв, вносять зміни в електронну пенсійну картку пенсіонера", – розповіла Жанна Мельник.

Що було б, якби людина не оформила рахунок у банку

"У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зробили б вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснювалась через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, – повідомляє пресслужба ПФУ.

"У постанові є зобов'язання Пенсійному фонду України відкрити рахунки таким пенсіонерам особисто в "Ощадбанку", повідомити їм про те, що рахунок відкритий, і їх гроші з 1 вересня будуть туди переведені", – додала Жанна Мельник.

Одержувача про це попередньо проінформували б, і за бажанням він зміг змінити уповноважений банк, – додають у пресслужбі.

Кому продовжили б носити гроші додому

У старій постанові також йшлося про окремі категорії людей, яким продовжили б носити пенсії додому. До них відносяться:

  • люди з інвалідністю І групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Вони отримували б пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через установу, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених, – йшлося у постанові.

"Щодо людей, яким продовжили б приносити картки додому, то загалом їх на Рівненщині – 28 825", – прокоментувала Лілія Черненко.

З них:

  • люди з інвалідністю І групи – 1658;
  • люди, які потребують стороннього догляду – 481;
  • 80-річні – 26 686 людей.

Щодо Рівного, то таку цифру вирахувати поки що неможливо, – розповіла Жанна Мельник

Які були очікування

Представниці Пенсійного фонду, які відповідають за місто та область, розповіли Суспільному про власні міркування з приводу змін, які пропонувались.

"Непорозуміння почались би з вересня. Люди чекали б, що їм принесе пенсію поштарка, а вона це не зробить, бо з 1 вересня гроші перерахують на відкритий рахунок в Ощадбанку. Якщо людина не хоче цей банк, вона може його змінити", – розповіла Жанна Мельник.

"Звичайно, люди, які живуть у віддалених селах чи на хуторах, могли б мати проблеми. Все залежало б, наскільки банки розгалужать мережу своїх філій, чи ставитимуть банкомати, щоб людина дійсно могла піти і зняти кошти. Можливо, банки мали б можливість якимось чином доставляти ці кошти. Мені поки невідомо, чи такі дії відпрацьовані", – розповіла каже Лілія Черненко.

"Звичайно, було б багато незадоволених. З іншого боку, людина мала б свій розрахунковий рахунок. І навіть якщо вона не проживає в місті, а десь виїхала в село, вона змогла б отримати кошти, не будучи прив'язаною до своєї адреси. В нас є дуже багато працюючих пенсіонерів, які на сьогодні отримують на картку зарплату, а пенсію на неї отримувати бояться", – додала Жанна Мельник.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди