Іран повністю дискваліфікований від дзюдо на чотири роки. Що стало причиною

Іран повністю дискваліфікований від дзюдо на чотири роки. Що стало причиною

Офiцiйно
Іран повністю дискваліфікований від дзюдо на чотири роки. Що стало причиною AP Images

Це уже друга дискваліфікація країни.

Міжнародна федерація дзюдо дискаліфікувала з усіх змагань федерацію дзюдо Ірану терміном на чотири роки. Про це повідомляє офіційний сайт IJF.

Згідно з рішенням, іранська федерація дискваліфікована до 17 вересня 2023 року. Тобто термін дискваліфікації почався з 17 вересня 2019 року, саме тоді на чемпіонаті світу сталася подія, через яку і застосовані санкції до Ірану.

За що дискваліфікували Іран?

Іранська влада наказала місцевому дзюдоїсту Саїду Моллаєї знятися з чемпіонату світу-2019, оскільки на турнірі він міг зустрітися з представником Ізраїля Сагі Мукі. Безпосередньо вимоги до спортсмена через тренера передав заступник міністра спорту Ірану, були також погрози в бік сім'ї дзюдоїста.

Після чемпіонату світу Моллаєї побоявся повертатися на батьківщину, залишився в Німеччині.

Дії чиновників з Ірану порушили кодекс етики IJF та олімпійську хартію.

Міжнародна федерація дзюдо одразу відсторонила федерацію Ірану від змагань без конкретного терміну, згодом це рішення розглядав спортивний арбітражний суд (CAS). Уже у березні 2021 року суд виніс своє рішення: санкції повинні бути накладені згідно з правилами організації.

Відповідно, IJF ще раз дискваліфікувала Іран: цього разу терміном на 4 роки. І початок дискваліфікації - з моменту першого відсторонення, тобто 18 вересня 2019 року.

Які ще докази були у IJF

Під час розгляду справи в CAS стало відомо, що випадок на чемпіонаті світу-2019 не був єдиним. Моллаєї навмисне програвав сутички ще, як мінімум, на чотирьох турнірах, де він міг зустрітися з Сагі Мукі (три випадки трапилися у 2018 році, ще один - у 2019).

За місяць до першого подібного інциденту іранець звернувся до IJF з проханням про зміну громадянства.

Зрештою, після чемпіонату світу Саїду відмовився повертатися до Ірану. А згодом отримав право на виступ за іншу країну, з 2021 року дзюдоїст представляє команду Монголії.

Хто такий Саїд Моллаєї

  • Чемпіон світу 2018 року та бронзовий призер 2017 - обидва у категорії до 81 кг.
  • Чотириразовий призер чемпіонату Азії з дзюдо, остання медаль (срібна) у 2021 році уже у складі Монголії.
  • Шостий номер світового олімпійського рейтингу у вазі до 81 кг - братиме участь в Токіо-2020.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика