Хочуть вирішувати самі: ОТГ Рівненщини виступили проти того, як їх укрупнюють

Хочуть вирішувати самі: ОТГ Рівненщини виступили проти того, як їх укрупнюють

Хочуть вирішувати самі: ОТГ Рівненщини виступили проти того, як їх укрупнюють

Голови громад – проти нового перспективного плану, який передбачає їхнє укрупнення. Керівники Асоціації об’єднаних територіальних громад Рівненщини передали голові Рівненської облдержадміністрації відкрите звернення. У ньому вимагають відкликати проєкт плану формування територій та розробити новий, в якому врахувати зауваження представників громад.

Хочуть вирішувати самі: ОТГ Рівненщини виступили проти того, як їх укрупнюють

Показувати чорновик плану голова адміністрації Віталій Коваль не став, пояснивши, що той надто "сирий" і є лише основою для обговорення. Згідно зі вказаною у зверненні інформацією, замість 62 громад має бути 46. При цьому план передбачає ліквідувати не менше, ніж півтора десятки вже створених об’єднань.

Хочуть вирішувати самі: ОТГ Рівненщини виступили проти того, як їх укрупнюють

Голова Рафалівської ОТГ Василь Совгуть:

– Нам вдалося переконати людей, вони повірили в цю реформу. І ми досягли якогось результату. Тепер, відповідно до тієї пропозиції, яка в нас у районі прозвучала – "створити лише дві об’єднані громади" – категорично проти.

Керівник асоціації ОТГ Рівненщини, голова Бугринської ОТГ Сергій Пилипчук:

– Ми всі, голови, люди, які живуть в цих громадах, діяли на основі закону про добровільне об’єднання територіальних громад. Сьогодні його ніхто не скасовував і скасовувати не буде. Ми, не порушуючи ні одного закону, виконали все від себе. Ми хочемо, щоб ви нас підтримали, зберегли об’єднані громади існуючі, і затвердили в Кабінеті міністрів хороший перспективний план з існуючими об’єднаннями громад.

Під зверненням підписалися 42 з 45 голів. Відсутні підписи керівників Острозької, Радивилівської і Вараської громад. Голова останньої Сергій Анощенко пояснив Суспільному, що зі зверненням його так і не ознайомили. При цьому він вважає, що для міст невигідне ні раніше проведене добровільне об’єднання, ні новий план.

Голова Вараської громади Сергій Анощенко:

– Об’єдналися там, де є фінансовий ресурс, фінансова спроможність. Сусіди біля вас вже фінансово неспроможні. Куди їх будуть приєднувати? До міст? Тобто міста мають тягнути фінансово неспроможні села. Ви вважаєте, що ви об’єдналися, два-три села, ви фінансово спроможні – вам добре.

Присутні схвально відгукнулися на пропозицію голови адміністрації врахувати при розробці плану діючі громади і створити решту на території так званих "білих плям" – сільрад, які донині не об’єдналися.

Голова Мирогощанської ОТГ Світлана Соборук:

– В людей було п’ять років, поки закон діяв, і мали можливість створити ОТГ. Пройти цей шлях наш складний, спробувати це зробити, і сьогодні ці бажання висловлювати. А якщо вони цього не зробили, можливо, є вихід також.

Голова ОДА Віталій Коваль:

– Будуть консультації на зустрічі з фахівцями Мінрегіонбуду, попрошу, щоб ви ще раз приїхали, і в такому конструктиві, як сьогодні, ми обговорили пропозиції. Якщо в вас будуть ще нові, щоб ми опрацювали їх і обговорили... Наступний етап буде – це взаємодія ваша горизонтальна, коли ви маєте дійсно міжмуніципальні угоди підписати, підтримати один одного. В когось буде музична школа на території, а в когось – санаторій. Ви маєте цими послугами обмінюватися.

Зазначимо, що сьогодні, 5 лютого, по обіді у Дуенському районі представники Вербенської громади вийдуть із протестом на трасу Київ-Чоп, аби їхні вимоги щодо незгоди об'єднання із Дубно почули.

Автор: Володимир Струс

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди