В Запорізькому обласному комісаріаті пояснили, що змінилося у правовому полі для резервістів

В Запорізькому обласному комісаріаті пояснили, що змінилося у правовому полі для резервістів

В Запорізькому обласному комісаріаті пояснили, що змінилося у правовому полі для резервістів Суспільне Запоріжжя

29 квітня під час брифінгу у Запорізькому обласному комісаріаті запоріжцям пояснили відмінності між особами, котрі уклали контракти про проходження служби у військовому резерві, та особами, зарахованими до військового оперативного резерву.

У підписаний президентом України 21 квітня Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку” внесені зміни стосовно адміністративної та кримінальної відповідальності військовозобов’язаних в особливий період.

"Для військовозобов'язаних чоловіків порядок проходження служби майже не змінився. Тобто, Закон про внесення змін, який набрав чинності — це не мобілізація, завтра до війська ніхто не буде йти. Це головне", — пояснив Андрій Якунін, заступник військового комісара Запорізького ТЦК та СП з морально-психологічного забезпечення.

Андрій Якунін додає, що вдосконалювати законодавство потрібно для того, щоб ми могли своєчасно реагувати на ті ризики, які виникають на шляху до збереження нашої держави:"З того, що дуже вплине на взаємовідносини між територіальними центрами та військовозобов'язаними громадянами, це посилення адміністративної відповідальності. Якщо раніше були штрафи 51 або 119 гривень, то зараз це вже тисячі гривень".

У Запорізькому обласному комісаріаті відбувся брифінгСуспільне Запоріжжя

Андрій Якунін

"Доданий певний вид служби, але ми прояснили, що за рішенням Президента можуть бути призвані лише резервісти. Тобто ті особи, які або уклади контракт добровільно, або які в обов'язковому порядку були зараховані.Та навіть це не означає, що вони завтра підуть до війська", — каже Андрій Якунін.

Дмитро Додух, помічник військового комісара Запорізького ОТЦК та СП з правової роботи розповів, що змінилося у правовому полі для резервістів. Зокрема, він зазначив, що санкція статті 210 КУ (Порушення призовниками, військовозобов'язаними та резервістами правил військового обліку), яка раніше передбачала накладення штрафу від 510 до 850 гривень, в умовах особливого періоду становитиме від 850 гривень до 1700 гривень.

"До статті 336 ККУ за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період, карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років", — зазначає Дмитро Додух.

У Запорізькому обласному комісаріаті відбувся брифінгСуспільне Запоріжжя

Дмитро Додух

Також він нагадав про зміни до статті 337 ККУ, ухилення військового обліку або навчальних спеціальних зборів в умовах особливого періоду, яке карається штрафом від 8500 до 11900 гривень.

За призваними на службу резервістами, згідно з чинним законодавством, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток. Резервісти на час служби отримуватимуть грошове забезпечення в обсязі мінімальної зарплатні.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди