Коболєв планує оскаржувати своє звільнення — Нафтогаз

Коболєв планує оскаржувати своє звільнення — Нафтогаз

Коболєв планує оскаржувати своє звільнення — Нафтогаз
Андрій Коболєв. Фото: УНІАН

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв має намір оскаржувати своє звільнення Кабінетом міністрів.

Як повідомили у пресслужбі "Нафтогазу", Коболєв попросив правління та директорів дивізіонів і функцій групи максимально зберегти високі стандарти роботи та продовжити розпочаті проєкти та ініціативи.

"Головне, про що я вас прошу – зберегти ту динаміку роботи, яка була у нас протягом останнього року, і реалізувати базові рішення, які були прийняті, аби забезпечити розвиток видобутку, роздрібного бізнесу та інших стратегічних напрямів Групи "Нафтогаз". Важливо, щоб максимально збереглася команда, яка здатна продовжити роботу і втілити в життя все, що планувалося", — зазначив він.

Андрій Коболєв повідомив, що 28 квітня підписав останнє рішення як голова правління – щодо початку сейсмічних робіт на Чорноморському шельфі.

Він також зазначив, що залишиться в Україні і не збираюся нікуди емігрувати.

Що відомо

  • Кабінет міністрів удень 28 квітня звільнив Андрія Коболєва, який 7 років очолював НАК "Нафтогаз України". На його місце призначили виконувача обов'язків міністра енергетики Юрія Вітренка. У "Нафтогазі" назвали рішення незаконним.
  • Посли G7 прокоментували звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління та наглядової ради НАК "Нафтогаз України".
  • Коболєв був призначений на посаду голови правління НАК "Нафтогаз України" у березні 2014 року. Кар’єру у компанії він розпочав у 2002 році.
  • Юрій Вітренко у 2014-2020 роках обіймав посаду виконавчого директора НАК "Нафтогаз Україна". Із квітня 2019 по червень 2020 року він також очолював Наглядову раду ПАТ "Укрнафта".
  • За даними ЗМІ у 2018 році у стосунках між топменеджерами компанії з’явилася "напруга", яка у 2019 році перейшла у відкритий конфлікт. У травні 2020 року Вітренко заявив, що Коболєв ініціює його звільнення з посади виконавчого директора "Нафтогазу". Своєю чергою, Коболєв звинувачував Вітренка в роботі в інтересах бізнесмена Ігоря Коломойського.
  • 8 жовтня 2020 року Андрій Коболєв повідомив про першу кримінальну справу про державну зраду проти менеджменту "Нафтогазу".
  • У листопаді 2020 року Андрій Коболєв повідомив, що проти керівників НАК "Нафтогаз" відкрито вже два кримінальні провадження про державну зраду.
  • 21 грудня Кабінет міністрів призначив Юрія Вітренка тимчасовим виконувачем обов'язків міністра енергетики.
  • Після цього Верховна рада двічі провалила призначення Вітренка першим віцепрем'єром та міністром енергетики попри те, що профільний комітет Ради підтримав його призначення.
  • У лютому 2021 року Юрій Вітренко підтвердив, що звертався до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із пропозицію звільнити Андрія Коболєва через виявлені під час аудиту порушення та невиконання "Нафтогазом" планів із видобутку природного газу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок