Територіальні громади Пологівського району уклали договір про підвезення школярів

Територіальні громади Пологівського району уклали договір про підвезення школярів

Марафон
Територіальні громади Пологівського району уклали договір про підвезення школярів Суспільне Запоріжжя

Більмацька та Комиш-Зорянська селищні ради, що в Пологівському районі Запорізької області, домовились між собою про організацію підвезення школярів з населених пунктів на території однієї громади до школи, яка розташована в іншій. Уклали відповідний договір. Керівники обох рад переконані, що немає серйозних перешкод у співпраці сусідів.

Статус районного центру, навколо якого утворилася Більмацька територіальна громада, накладає особливу відповідальність на керівництво Більмацької селищної ради, — каже секретарка ради Ольга Тищенко.

Територіальні громади Пологівського району уклали договір про підвезення школярівСуспільне Запоріжжя

Ольга Тищенко

Одразу звернулися до сусідніх громад щодо організації спільного утримання комунальних закладів, у тому числі навчальних, які відвідують жителі їхніх територій. Ще у 2019 році уклали відповідні договори щодо підвезення школярів, зокрема, з cусідніми Комиш-Зорянською та Смирновською громадами.

"Комиш-Зорянська громада у нас по договору співробітництва тільки за підвезення одного учня з розрахунку на утримання автобусу й на кожного учня конкретно йде сума. Залежно від кількості учнів іде зміна до договору",— розповідає Ольга Тищенко.

Договір укладається на рік, як правило, з можливістю пролонгації. За навчальний рік Більмацька селищна рада відшкодовує, зокрема, Комиш-Зорянській близько 35 тисяч гривень за підвезення 12-ти учнів з двох сіл своєї громади. Компенсують тільки за саме підвезення. Тобто за паливо та обслуговування шкільного автобусу.

Територіальні громади Пологівського району уклали договір про підвезення школярівСуспільне Запоріжжя

У Більмаку є власна школа, але так склалося, що деякі діти вже раніше їздили до Комиш-Зорянської школи й бажають продовжувати навчання саме в ній. Тож, громадам довелося домовлятися про підвезення учнів. Як пояснила Ольга Тищенко, Більмацька громада — молода, вона була створена у 2019-му році шляхом добровільного об’єднання Більмацької селищної ради та чотирьох сільських рад, згодом — ще збільшилася.

На відміну від цієї території сусідня Комиш-Зорянська селищна рада утворилася як громада однією з перших в Україні — у 2015 році, розповів селищний голова: "В першу чергу ми переживаємо й піклуємося за що? За послуги. За наших дітей, якщо це — в розрізі перевезення дітей. Якщо це лікарня, то за наших людей взагалі. Тобто на першому місці повинна стояти якісна послуга. Все воно вирішується — еволюційним, юридичним шляхом."

Територіальні громади Пологівського району уклали договір про підвезення школярівСуспільне Запоріжжя

Ігор Гнатуша

Типового договору про співпрацю між територіальними громадами, зокрема, щодо організації перевезення шкільним автобусом, не існує. Втім, у Законі України “Про співробітництво територіальних громад” прописані приблизні форми договорів міжмуніципального співробітництва, які затверджені наказом Міністерства розвитку громад та територій України, каже керівниця Запорізького регіонального офісу програми ULEAD з Європою Тетяна Бордюг.

"Дуже потрібно спільне бажання голів громад розв'язувати це питання на користь мешканців громад. І тому кожному десь треба чимось поступитися або навпаки щось додати в цей процес для того, щоб діти, які їздили сюди, люди, які обслуговувалися, щоб вони продовжували отримувати послугу."

Отже, в таких випадках громадам треба спільно обговорити всі деталі, залучити юристів та фінансистів і скласти договір, каже Тетяна Бордюг. Вона впевнена, що люди не повинні нічого втрачати від того, що відбулися певні зміни в адміністративно-територіальному устрої їхньої країни.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди