Як Юлія Джима відреагувала на повернення Уроша Велепця у збірну України. Що вона сказала

Як Юлія Джима відреагувала на повернення Уроша Велепця у збірну України. Що вона сказала

Як Юлія Джима відреагувала на повернення Уроша Велепця у збірну України. Що вона сказала Biathlon.com.ua

У наступному сезоні українська біатлоністка працюватиме з особистим тренером у команді.

Юлія Джима до Олімпійських Ігор готувалася із Урошем Велепцем у складі жіночої збірної України. Після того, як Велепець залишив посаду після Олімпіади у Пхьонхчхані у 2018-му, біатлоністка продовжила з ним підготовку - впродовж трьох років українка готувалася до етапів Кубка світу та чемпіонатів світу окремо від основної команди.

Наприкінці березня стало відомо, що словенський фахівець повернувся до роботи з жіночою командою. А Джима - до загальної команди "А", із якою готуватиметься до олімпійського сезону.

Читайте також: Урош Велепець - про план підготовки України до сезону та зміни в складі

30-річна біатлоністка дала інтерв'ю виданню XSport, у якому розповіла про очікування від роботи з тренером після його повернення в збірну України. Джима зізналася, що дізналася про плани федерації біатлону України повернути Велепця лише під час чемпіонату України.

 • Про повернення Велепця тренером жіночої команди

"Була в шоці, якщо чесно. Лише в БуковеліВ Буковелі проходив чемпіонат України з біатлону разом із усіма дізналася. Тоді президент федерації біатлону підійшов і сказав про такі наміри, а також спитав мою точку зору. Сказала, що це не від мене залежить. Адже я все одно продовжуватиму із Урошем працювати, незалежно від результатів перемовин. Тому вони самі все вирішили, я в цей процес не була залучена".

 • Про формат роботи з Велепцем

"Урош не був моїм особистим тренером, як багато хто пише. У першу чергу він був тренером словенської збірної і частково мені допомагав. Це трохи інше, ніж коли тренер лише персонально з тобою працює. Урош писав мені програму, якщо у нього був час на мене подивитися, підсказати, допомогти - він це робив. Але це була робота не лише зі мною, і ставка лише на мене. У цьому плані мені було легше, тому що відповідальність за результат була лише на мені".

 • Чого очікує від зміни у форматі роботи з Велепцем

"У командній роботі і тягар відповідальності більший. Тренер на тебе розраховує, команда покладає певні надії, всі хочуть бачити результат. Морально це важче, як на мене".

Читайте також: Скільки призових грошей заробили українські біатлоністи за сезон 2020/21: список
 • Про різницю між самопідготовкою та підготовкою у команді

"Зрозуміло, що у певних моментах було б простіше, я могла б більше часу приділяти безпосередньо тренувальному процесу. Але у той же час завдяки самопідготовці я розширила свій світогляд у багатьох аспектах, більше почала розуміти, де потрібно щось підтягнути, де - підучити. Це дало мені мотиваційний поштовх у плані розвитку і спорту. На самопідготовці я більше кайфувала від тренувального процесу, оскільки раніше ти працюєш як робот, нічого перед собою не бачиш. А так ти живеш більш повноцінно, розвиваєшся як організатор власної спортивної кар'єри".

Всі місця Джими в топ-10 у сезоні 2020/21

 • 2-е місце - індивідуальна гонка (Кубок світу в Антгольці).
 • 2-е місце - спринт (Кубок світу в Нове-Место, етап №1).
 • 5-е місце - спринт (Кубок світу в Нове-Место, етап №2).
 • 6-е місце - гонка переслідування (Кубок світу в Нове-Место, етап №1).
 • 10-е місце - індивідуальна гонка (Кубок світу в Контіолагті, етап №1).
 • 10-е місце - спринт (Кубок світу в Обергофі, етап №1).
 • 10-е місце - мас-старт (Кубок світу в Антгольці).

Що відомо

 • У сезоні 2020/21 з жіночою збірною України працював тренер чоловічої команди Юрай Санітра. Він поєднував обов'язки тренера обох збірних.
 • Крім Юлії Джими, у команду "А" потрапили Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина, Ірина Петренко, Катерина Бех, Анна Кривонос та Надія Бєлкіна, яка замінила Дар'ю БлашкоБлашко попросила готуватися до олімпійського сезону окремо від основної команди.
 • Джима - олімпійська чемпіонка 2014 року у жіночій естафеті. Також в її активі п'ять медалей на чемпіонатах світу в естафетах ("срібла" - в 2013 та 2017 роках і "бронзи" в 2019, 2020 та 2021 роках).
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика