Кабмін схвалив створення музичної премії імені Мирослава Скорика

Кабмін схвалив створення музичної премії імені Мирослава Скорика

Кабмін схвалив створення музичної премії імені Мирослава Скорика УНІАН

28 квітня Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про державні нагороди України", яким встановлюється Державна премія України імені Мирослава Скорика. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат Василь Мокан.

Премію зможуть отримати "за впровадження новітніх, непересічних практик у композиторській, музично-організаційній, освітній діяльності у сферах академічної, фольклорної та популярної музики".

Про необхідність заснування премії під час урочистостей з нагоди 29-річчя Незалежності України повідомив президент Володимир Зеленський.

"Сьогодні (24 серпня, — ред.) мною направлено до уряду відповідні листи щодо заснування двох премій. За вагомий внесок у розвиток науки та наукові досягнення — Державну премію імені Бориса Патона. Та за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва — Державну премію імені Мирослава Скорика", — сказав Зеленський.

Мирослав Скорик був видатним композитором, педагогом, мистецтвознавецем, диригентом, піаністом, музично-громадським діячем. Ініціатор і співзасновник багатьох міжнародних музичних фестивалів.

Композитор написав музику для понад 40 фільмів, зокрема для стрічки "Тіні забутих предків". Також він є автором інструментальних творів, балетів та опери "Мойсей" — єдиного твору в Україні, який отримав благословення папи Івана Павла ІІ. Помер 1 червня 2020 на 82-му році життя.

Читайте також

"Я з тобою": спогади про видатного українського композитора Мирослава Скорика

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше