Олімпіада-2020: спортсмени щоденно будуть здавати тести на коронавірус

Олімпіада-2020: спортсмени щоденно будуть здавати тести на коронавірус

Олімпіада-2020: спортсмени щоденно будуть здавати тести на коронавірус AP

Раніше вони мали їх здавати лише один раз на чотири дні.

Організатори Олімпійських та Паралімпійських Ігор у Токіо внесли поправки у процес тестування спортсменів під час змагань. Про це повідомляє Оргкомітет Токіо-2020.

У відредагованих правилах для спортсменів та офіційних осіб сказано, що спортсмени та ті особи, які матимуть відношення до Ігор, повинні будуть проходити щоденні тести з метою зменшення ризику захворюваності та поширення коронавірусної хвороби.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

Рішення Оргкомітету Токіо погоджено з Міжнародним Олімпійським і Паралімпійським комітетами, а також урядом Токіо та місцевою владою. Перед цим у правилах було вказано, що здавати тести на коронавірус спортсмени повинні один раз на чотири дні, але ці правила вирішили зробити жорсткішими.

Крім того, організатори Олімпіади повідомили, що всі учасники Ігор повинні будуть здати два тести на коронавірус впродовж 96 годин перед прибуттям до Японії. Щодо суддів, тренерів та представників ЗМІ, то вони здаватимуть тести на коронавірус щоденно впродовж трьох днів після прибуття до країни.

Як в Японії будуть боротися із поширенням коронавірусу під час Олімпіади?

  • Спортсмени, які отримають позитивний результат тесту на коронавірус, не зможуть брати участь у змаганнях. Крім того, вони можуть отримати попередження за порушення коронавірусних обмежень та у підсумку втратити акредитацію.
  • Інші учасники Олімпіади повинні будуть залишатися в карантині впродовж трьох днів після прибуття до Японії.
  • Олімпійцям та Паралімпійцям буде дозволено тренуватися впродовж періоду до початку Ігор за умови здачі ними негативного тесту на коронавірус.
  • Щодо інших заходів - обмеження контактів та дистанції з іншими учасниками Ігор, а також жителями Японії. Якщо особа перебувала поруч із хворою на COVID-19 впродовж 15 хвилин, не зберігала дистанцію та перебувала без маски, їй потрібно буде здати негативний тест на коронавірус, щоб мати можливість на участь у змаганнях.

Водночас, в МОК очікують, що ця версія правил може бути не остаточною. Виконавчий директор організації Крістоф Дюбі наголосив, що в червні може вийти третя та остаточна версія правил поведінки спортсменів на Олімпіаді.

"Якщо вона передбачатиме більше обмежень, аніж є, то так тому і бути", - наголосив Дюбі.

Що відбувається з Олімпіадою-2020: хронологія подій

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів