В Німеччині готові пом'якшувати покарання спортсменам, які вживали допінг. Чому та яким чином

В Німеччині готові пом'якшувати покарання спортсменам, які вживали допінг. Чому та яким чином

В Німеччині готові пом'якшувати покарання спортсменам, які вживали допінг. Чому та яким чином AP

Згідно чинного законодавства на порушників очікує кримінальна відповідальність.

Федеральний уряд Німеччини готує зміни в антидопінговий закон, який сприятиме пом'якшенню покарання спортсменів, які вживали заборонені речовини. Про це повідомляє місцеве видання Der Spiegel.

Антидопінговий закон у Німеччині набув чинності у 2015 році. Ним передбачена кримінальна відповідальність відносно тих осіб, які потрапили у допінг-скандал.

Проте переважна більшість осіб, які отримали покарання за вживання допінгу, були спортсменами. Юридичних механізмів для залучення до відповідальності інших осіб (лікарів, тренерів) закон не передбачає.

Які хочуть змінити антидопінговий закон у Німеччині?

В антидопінговий закон хочуть внести поправки, аналогічні під час розслідування справ з наркотиками. Вони передбачатимуть пом'якшення покарання спортсменам, яких спіймали на допінгу.

Спортсмени, які отримали позитивні результати допінг-тесту, зможуть співпрацювати зі слідством щодо обставин порушення. Вони можуть дати покази проти тренерів, лікарів та інших осіб, які мають відношення до допінг-схем. Таким чином, в Німеччині мають намір боротися з самою системою "нечесної гри", а не з окремими порушниками.

В Асоціації спортсменів Німеччини відреагували на ініціативу федерального уряду. Там погодилися з тим, що це дієвий спосіб боротьби із допінгом, однак наголосили, що уряд має продумати програму захисту свідків, а також роль спортивних федерацій, які намагатимуться захистити свій імідж замість того, щоб сприяти досягненню справедливості.

Найвідомішим прикладом, коли спортсмен сприяв розслідуванню у справах з допінгом, є колишній велогонщик Йорг Якше. В 2007 році він визнав, що вживав допінг для покращення результатів та розповів виданню Der Spiegel про те, що відбувається у велоспорті та, зокрема, німецькій федерації велоспорту. Однак, за його словами, за 14 років після опублікованого інтерв'ю результати розслідування, попри резонанс справи, були майже непомітні.

Що відомо

  • У вересні 2020 року в Німеччині було розпочато судовий процес по справі масового вживання допінгу на чемпіонаті світу з лижних видів спорту, який відбувся у 2019-му в Австрії та Німеччині, а також у велосипедному спорті.
  • Через скандал із допінгом наприкінці 2020-го Спортивний арбітражний суд у Лозанні дискваліфікував на два роки Росію. На Олімпійських Іграх у Токіо та Пекіні російські спортсмени будуть виступати як нейтральні атлети.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів