Мистецький проєкт до 150-річчя Василя Стефаника: розклад подій

Мистецький проєкт до 150-річчя Василя Стефаника: розклад подій

Мистецький проєкт до 150-річчя Василя Стефаника: розклад подій

14 травня відзначатимуть 150-річчя від дня народження українського письменника Василя Стефаника. До цієї дати підготовували театральний перформанс, показ фільмів та дискусії.

Частина подій відбудеться в онлайн-форматі, а декілька спеціальних заходів можна буде відвідати під відкритим небом у столиці.

14 травня о 20.00 в Маріїнському парку у літньому театрі "Мушля" відбудеться театральний перформанс "Найліпше з мойого серця" на основі новел та листів Василя Стефаника.

15 травня о 18.00 у Довженко-Центрі – показ фільму Леоніда Осики "Камінний хрест" (1968) та дискусія за участі експертів кіно щодо художніх засобів фільму і сміливого експерименту з перекладу літературного тексту мовою кінематограф.

14, 15 та 16 травня о 14.00 – дискусії про життя, творчість та проблематику творів Василя Стефаника.

Також у програмі — виставка під відкритим небом "СтефаникOnline".

Вхід на всі події безкоштовний.

За детальною афішею заходів слідкуйте на сторінках Міністерства культури та інформаційної політики України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти у Facebook.

Що відомо

  • Василь Стефаник – український письменник, який почав працювати на межі ХІХ та ХХ століть та здобув всесвітню славу майстра експресіоністичної новели.
  • У Прикарпатському національному університеті презентували гру-вікторину про патрона закладу "Шлях Василя Стефаника". Мапа гри відображає життєвий шлях письменника від дня народження до останніх днів.
  • Також до дня народження письменника надрукували "Зібрання творів Василя Стефаника" у трьох томах. До зібрання увійшли фотографії та автографи рукописів. Зокрема, корпус листів Василя Стефаника до Митрополита Андрея Шептицького, які вперше надрукували саме у цьому виданні.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад