Ексгравець "Олександрії" отримав дискваліфікацію за допінг. Тоді він виступав за український клуб

Ексгравець "Олександрії" отримав дискваліфікацію за допінг. Тоді він виступав за український клуб

Ексгравець "Олександрії" отримав дискваліфікацію за допінг. Тоді він виступав за український клуб ФК "Олександрія"

Футболіст уже подав апеляцію у CAS, але немає коштів, щоб оплатити судові витрати.

Колишній гравець "Олександрії" Жоау Тейшейра отримав дискваліфікацію на два роки за порушення антидопінгових правил. Про це повідомив в інтерв'ю L`Equipe сам футболіст.

Дискваліфікація Тейшейри пов'язана зі справою 2-річної давності, коли він належав "Олександрії". В організмі футболіста виявили заборонений препарат дорзоламід.

"Олександрія" розірвала контракт із Тейшейрою після інформації про позитивний допінг-тест, і зараз він перебуває без клубу. У складі української команди 24-річний футболіст провів усього п'ять матчів і мав перебувати на контракті до літа 2020-го. Проте покинув клуб достроково.

Як пояснює сам футболіст допінг-тест?

Тейшейра розповів, що про допінг-тест дізнався від спортивного директора "Олександрії" Вадима Ярового в грудні 2019-го. Саме після цього з ним було розірвано контракт.

  • Коли дізнався про позитивний допінг-тест

"В грудні 2019-го до мене підійшов директор "Олександрії" Вадим Яровий і сказав, що у мене позитивний допінг-тест. Після цього зі мною розірвали угоду і дискваліфікували на два роки", - цитує Тейшейру Tribuna.com.

  • Про те, як в його організмі опинився заборонений препарат

"Я знав дату та час перевірки. Пройшов тестування без страху. Дуже багато чим пожертвував, щоб опинитися там, тому ніколи б не вживав допінг. Клубний лікар сказав мені, що я здав позитивний тест на дорзоламід, який не вважається допінгом, якщо його використовують як краплі для очей. У мене немає проблем з очима, я не ношу лінзи. Відвідав офтальмолога, щоб розібратися. Він сказав, що препарат мені вводили в очі або в їжу".

  • Про те, чи вважає клуб винним у позитивній допінг-пробі

"Незадовго до допінг-тесту до мене підійшов тренер і сказав, що я повинен більше грати, а то президент вже засмучується. Я був одним із небагатьох іноземців у команді на хорошому контракті, заробляв 6 тисяч євро в місяць, але був їм не потрібний, оскільки майже не грав".

  • Про затримки по зарплаті

"Були затримки по зарплаті два-три місяціЗа словами Тейшейри, за умовами контракту з "Олександрією" він отримував 6 тисяч євро в місяць без врахування податків, не платили бонуси за Лігу Європи. Якби запропонували розірвати контракт, який діяв до 30 червня 2020-го, я б погодився і пішов грати в іншу команду".

Також гравець зазначив, що подав апеляцію у Спортивний арбітражний суд, але не може оплатити судові витрати, які складають 42 тисячі євро. Якщо він їх не оплатить, то буде змушений відкликати апеляцію.

Що відомо

  • Це не перший випадок із позитивним допінг-тестом в "Олександрії". В 2017 році ФІФА дискваліфікувала ексзахисника команди Станіслава Мікіцея на півтора роки через позитивну допінг-пробу.
  • Останній випадок із допінгом в українському футболі - дискваліфікація форварда "Динамо" Артема Бєсєдіна. Він пробув рік поза футболом через позитивну допінг-пробу.
  • "Олександрія" за три тури до закінчення чемпіонату займає сьоме місце в турнірній таблиці УПЛ, маючи 29 очок.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу