Довибори на Прикарпатті: Верховний Суд відмовив кандидату у нардепи Шевченку у задоволенні позову

Довибори на Прикарпатті: Верховний Суд відмовив кандидату у нардепи Шевченку у задоволенні позову

Довибори на Прикарпатті: Верховний Суд відмовив кандидату у нардепи Шевченку у задоволенні позову
Фото: УНІАН

28-го квітня Верховний Суд України відмовив у задоволенні позову Олександра Шевченка до Центральної виборчої комісії, в якому він клопотав скасувати протокол про результати виборів в 87-му округу, зобов’язати ЦВК продовжити встановлювати результати виборів та відправити ОВК на уточнення протоколу, пише Суспільне Карпати.

"Верховний Суд, заслухавши доводи сторін та проаналізувавши всі докази у справі, підтримав позицію ЦВК та повністю відмовив позивачу-кандидату у задоволенні його позовних вимог. Зважаючи на те, що вказану справу Верховний Суд заслухав, як суд першої інстанції, то кандидат має право звернутися до Великої Палати Верховного Суду з апеляційною скаргою на вказане рішення", — пише ОПОРА.

Представники Олександра Шевченка повідомили, що жоден із судів, в яких розглядали позови щодо результатів виборів на дільницях округу 87, не надав правову оцінку, як слід вчиняти виборчим комісіям у разі виявлення нестачі бюлетенів при повторному підрахунку.

Як повідомляють у ОПОРІ, представник ЦВК заперечив це та вказав, що ЦВК при встановленні результатів діяла відповідно до норм чинного законодавства, врахувала всі судові рішення, що приймалися щодо дільниць 87 округу.  А також зазначив, що у ЦВК були відсутні підстави для повторного направлення ОВК округу 87 для складання протоколу про підсумки голосування з поміткою "Уточнений".

Нагадаємо, 22-го квітня Центральна виборча комісія встановила результати виборів народного депутата на 87 округу. Переміг кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк.

Що відомо

28-го березня на округу 87 з центром у Надвірній відбулися проміжні вибори у Верховну Раду України.

1-го квітня ОВК завершила приймати протоколи виборів від дільниць, проте 20 із них відправили на перерахунок. Майже тиждень окружна виборча комісія перераховувала бюлетені, щоб встановити результати голосування. Впродовж цього часу двічі до поліцейських надходили повідомлення про замінування ОВК, приїжджала група депутатів від "Слуги народу" на чолі з Миколою Тищенком, змінювалися члени та голови окружної комісії, переривалося безперервне засідання ОВК. На п’яти ДВК голосування визнали недійсним, ще на шести дільницях виявили нестачу бюлетенів за кандидата Шевченка.

4-го квітня о 6:30 на Франківщині в окружній виборчій комісії округу № 87 завершився підрахунок голосів. О 6:50 члени ОВК проголосували за те, щоб визнати вибори дійсними. Відповідно до підсумкового протоколу, кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк переміг — 31,25 %. За Олександра Шевченка проголосувало 29,69 %.

Після оприлюднення результатів голосування кандидат у нардепи Олександр Шевченко подав позови у суди.

5-го квітня голова Центрвиборчкому Олег Діденко повідомив, що ЦВК не оголосить переможця проміжних виборів в округу 87 на Івано-Франківщині, поки не буде остаточних рішень щодо справ про фальсифікації, які зараз розглядають у судах.

Станом на 9-го квітня, Івано-Франківський окружний адміністративний суд скасував постанови ОВК про визнання недійсним голосування на 5-ти дільницях — у Маняві, Яремчі, Микуличині, Парищі та Манастирчанах.

12-го квітня Центрвиборчком зобов'язав ОВК № 87 скласти уточнений протокол результатів довиборів до Ради на одномандатному виборчому округу з урахуванням рішень судів.

13-го квітня Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові не задовольнив апеляції ОВК округу № 87 щодо визнання недійсними виборів на дільниці у Монастирчанах. Загалом окружна виборча комісія повинна була зробити перерахунок голосів.

14-го квітня приблизно о 22:30 окружна виборча комісія склала уточнений протокол результатів довиборів до Верховної Ради на округу № 87. При доопрацюванні врахували рішення судів, які вступили в дію.

На Івано-Франківщині поліція розпочала 17 кримінальних проваджень, пов'язаних із порушеннями під час довиборів на 87 округу з центром у Надвірній. Зокрема, 12 із них — через порушення виборчого законодавства, ще п'ять стосуються виборчого процесу. Загалом правоохоронці отримали 113 повідомлень про ймовірні порушення.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок