Росію позбавили назви та прапору під час фіналу чемпіонату світу з шашок. Як це сталося

Росію позбавили назви та прапору під час фіналу чемпіонату світу з шашок. Як це сталося

Росію позбавили назви та прапору під час фіналу чемпіонату світу з шашок. Як це сталося YouTube

Дискваліфікація відносно Росії діє на всіх світових спортивних турнірах.

У Польщі проходить фінал чемпіонат світу з шашок. На ньому представниця Росії Тамара Тансиккужина змагається проти представниці Польщі Наталі Садовської за звання чемпіонки світу.

Фінал шашок на чемпіонаті світу з шашок складається з дев'яти раундів. За підсумками перших трьох Садовська випереджала представницю Росії на чотири очки.

Перед початком четвертого раунду до Тансиккужиної підійшов організатор матчу. Він зірвав наклейку з емблемою та назвою Росії, а також прибрав зі столу російський прапор.

Дії організаторів турніру відбувалися під час старту четвертого раунду. Тансиккужина звернула увагу на це, обернувшись у напрямі людини, що прибрала прапор, але продовжила грати.

Чому організатори прийняли таке рішення?

Наприкінці грудня Спортивний арбітражний суд Лозанни ухвалив рішення щодо дискваліфікації Росії на два роки через порушення антидопінгових правил. Через заборону російська збірна змагатиметься на Олімпіадах-2020 та 2022 не під своїм прапором, назвою та гімном.

Однак заборона діє не лише на Олімпійські Ігри. З цієї ж причини російські спортсмени не можуть виступати на чемпіонатах світу з інших видів спорту. В лютому біатлонна команда Росії виступала під нейтральним прапором та під абревіатурою СБР (Союз біатлоністів Росії), аналогічним чином було і на чемпіонатах світу з інших видів спорту.

Оскільки в Польщі проводиться саме чемпіонат світу з шашок, заборона Спортивного арбітражного суду діє і на цей турнір.

"Мені подзвонили від імені колишнього міністра спорту Вітольда Баньки і попросили прибрати зі стола російський прапор, незважаючи на те, що партія продовжувалася. Не знав, як відреагує Тамара, але мені було необхідно це зробити. Польська сторона не зробила нічого поганого. Ми навіть зробили більше, аніж повинні. FMJDВсесвітня організація шашок проігнорувала прийняті в грудні рішення щодо Росії, але якщо ми нічого не змінимо, її виключать із WADAВсесвітнього антидопінгового агентства", - повідомив організатор турніру Яцек Павлицький, екс-президент Європейської федерації шашок.

Після четвертого раунду Садовська випереджає Тансиккужину - 32:16. Перемогу здобуде та спортсменка, яка першою досягне позначки у 54 очки, протистояння закінчиться 3 травня.

Тансиккужина - 6-разова чемпіонка світу у шашках. Востаннє вона перемагала на змаганнях світової першості в 2019 році.

Що відомо

  • Перший турнір, на якому Росія змагалася без прапору та назви - чемпіонат світу з гандболу, який відбувся у січні 2021 року. Тоді Росія була представлена як "Команда російської федерації гандболу".
  • В березні світова організація легкої атлетики погодила план відновлення у міжнародних правах Росії після дискваліфікації через допінг-справу.
  • В середині квітня Міжнародний біатлонний союз повідомив, що відновлення Росії у правах відбудеться не раніше грудня 2022 року, коли спливає термін дискваліфікації.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів