Наглядова рада обрала нового виконавчого директора УКФ. Переміг Владислав Берковський

Наглядова рада обрала нового виконавчого директора УКФ. Переміг Владислав Берковський

Оновлюється
Наглядова рада обрала нового виконавчого директора УКФ. Переміг Владислав Берковський УКФ

27 квітня о 10:00 на YouTube-каналі "Укрінформ" почалось засідання Наглядової ради Українського культурного фонду з конкурсного добору на посаду виконавчого директора УКФ.

За підсумками відкритого голосування на посаду виконавчого директора УКФ переміг директор Центрального державного кінофотофоноархіва України ім. Г.С.Пшеничного Владислав Берковський. За нього проголосували більшість членів Наглядової ради – 6 із 8-ми.

Під час свого виступу Берковський зазначив, що дуже важливим є налагодження чіткої комунікації між дирекцією та наглядовою радою, УКФ та органами виконавчої влади та між УКФ і суспільством.

"Враховуючи різне бачення в суспільстві від кардинально позитивно до кардинального негативного – потрібно провести дискусію щодо перспектив самої грантової діяльності УКФ з зацікавленими особами, як зараз кажуть – стейкхолдерами", – зазначив новий виконавчий директор. За його словами, потрібно більше поширювати інформацію про установу, про її діяльність, про засади та вимоги, які ставляться.

Наглядова рада обрала нового виконавчого директора УКФ. Переміг Владислав Берковський

Також важливим є поширення досвіду та інформації на регіональному рівні для залучення більшої кількості осіб: з одного боку тих, хто може отримувати гранти, з іншого – тих, хто може увійти до експертного середовища.

"УКФ як установа, яка надає грантову підтримку, має формувати державне, суспільне замовлення на певні проєкти, які мають загальнодержавний характер. Які привнесуть щось і дозволять Україну представити на міжнародній арені – і консолідувати внутрішню Україну в тих умовах, які ми зараз маємо", – наголосив Берковський.

Окрім цього, УКФ має спрямувати роботу на посилення ролі культурах в умовах теперішніх криз і викликів. Берковський каже не тільки про пандемію, але і про війну, – "В нас іде війна. Нам потрібно боротися за наші східні терени – і підтримувати наших бійців на передовій. Ту сторону культури теж потрібно брати до уваги".

Загалом у фінальному етапі конкурсу на посаду виконавчого директора фонду взяли участь 12 кандидатів.

Що відомо

  • Наглядова рада Українського культурного фонду не змогла обрати нового виконавчого директора під час першого конкурсу. Фавориткою конкурсу тоді стала Анастаcія Рагімова, але жоден претендент на посаду не набрав більшості голосів.
  • Другий конкурс на посаду виконавчого директора УКФ оголосили 29 березня.
  • До цього три роки посаду виконавчого директора УКФ обіймала Юлія Федів. Вона мала також брати участь у перевиборах, але за день до конкурсу заявила, що не буде брати участі в новому конкурсі.
  • 14 квітня Лариса Мудрак очолила Наглядову раду Українського культурного фонду, оскільки Михайло Захаревич склав повноваження за станом здоров'я.

Читайте також

Хто має стати виконавчим директором УКФ та яким буде нова стратегія Фонду. Інтерв'ю з Ларисою Мудрак

Спочатку Держкіно, тепер УКФ. Чи справді влада перетягує контроль над культурними інституціями

"Цю сторінку в моєму житті потрібно перегортати". Юлія Федів про УКФ та вирішення конфліктів

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше