Пам’ятник Петлюрі у Полтаві: розпочався конкурс проєктів

Пам’ятник Петлюрі у Полтаві: розпочався конкурс проєктів

Пам’ятник Петлюрі у Полтаві: розпочався конкурс проєктів

У Полтаві планують встановити пам’ятник діячу Симону Петлюрі. Щодо цього стартував прийом конкурсних проєктів. Він завершиться 28 квітня, повідомляють на сайті Полтавської ОДА.

Цей архітектурний конкурс на спорудження пам’ятника Петлюрі у Полтаві – всеукраїнський та безкоштовний. Архітектори мають спроєктувати саму скульптуру, постамент та простір довкола нього.

Симон Петлюра

Симон Петлюра

Конкурс вважатиметься таким, що відбувся, якщо на нього подадуть не менше трьох проєктів. Нині їх – 2, про це розповіла заступниця директора обласного департаменту будівництва Ірина Особік.

Щодо етапів:

  • 3 травня до 24 травня мають оприлюднити подані ініціативи на офіційних сайтах організаторів та замовника Конкурс. Там відбуватиметься онлайн голосування;
  • Із 25 до 27 травня – підсумків голосування;
  • 28 травня – засідання журі конкурсу, де визначать переможці;
  • 31 травня ‒ оприлюднення підсумків.

Переможці конкурсу отримають премії із обласного бюджету:

  • І місце – 40 000 гривень;
  • ІІ місце – 20 000 гривень;
  • ІІІ місце – 10 000 гривень.

Сам пам’ятник також виготовлятимуть за гроші із обласного бюджету. Це погодила Полтавська обласна рада 2019 року. Пам’ятник у Полтаві мають встановити поруч з обласним центром естетичного виховання молоді.

Члени Директорії УНР. Кам'янець-Подільський, 1919 р.

Члени Директорії УНР. Кам'янець-Подільський, 1919 р.

Нагадаємо, Симон Петлюра – український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик. Головний отаман військ Української Народної Республіки. Народився у Полтаві 1879. Помер 1926 і похований у Парижі.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше