Кива додав до своєї дисертації фальшиві довідки – Bihus.Info

Кива додав до своєї дисертації фальшиві довідки – Bihus.Info

ЗМІ
Кива додав до своєї дисертації фальшиві довідки – Bihus.Info

Народний депутат від "Опозиційної платформи — За життя" Ілля Кива додав до своєї кандидатської дисертації, яку захистив вчора, 26 квітня, довідку з фальшивим підписом, а також довідку з офіційною печаткою Офісу генпрокурора. Також серед підтверджень апробації своєї дисертації нардеп вказав матеріали науково-практичних конференцій, які відсутні в офіційних збірниках.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів Bihus.Info.

В опублікованій на сайті Держінституту підготовки кадрів дисертації нардепа зазначається, що Ілля Кива був учасником двох наукових конференцій МАУПМіжрегіональна Академія Управління персоналом — створений у 1989 році у Києві недержавний вищий навчальний та науково-дослідний заклад, що професійно займається проблемами менеджменту та бізнесу. МАУП є найбільшим економіко-гуманітарним закладом вищої освіти України, в якому навчаються студенти з понад 50 країн світу за 20 спеціальностями та 109 спеціалізаціями. у 2018 та 2019 роках, однак, як зазначають журналісти, збірники матеріалів конференцій не мають "наукових внесків" нардепа.

"Там вказано, що роботи Киви опубліковані в збірниках на ст. 152-154 та ст. 414-416 відповідно. Втім, наявний в Інтернеті офіційний збірник матеріалів конференції 2018 року має лише 144 сторінки. Збірник конференції 2019 року має 414 сторінок, остання з яких містить вихідні дані. Внески Іллі Киви в обох відсутні", — йдеться у матеріалі.

Читай також: СБУ зацікавилася можливим листуванням Киви з Жириновським

Також журналісти з'ясували, що нардеп додав декілька довідок, "які мають підтверджувати практичне значення його наукової роботи". Зокрема, додається довідка від ГО "Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління", підписана Ольгою Руденко. У Bihus.Info переконані, що підпис на цій довідці "суттєво відрізняється від підпису тієї ж Ольги Руденко на інших документах, наявних у вільному доступі".

Різниця підписів Ольги Руденко —Bihus.Info
Різниця підписів Ольги Руденко —Bihus.Info. bigus.info

Згодом, після звернення журналістів до ГО "Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління" на сайті Інституту замінили файл із дисертацією Іллі Киви, у якому наявна довідка від тієї ж організації із тими ж вихідними даними, однак підписана не Ольгою Руденко, а президентом ГО та водночас – керівником МАУПу Євгеном Романенком (в якому Кива проходив аспірантуру).

Замінена довідка від ГО "Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління" — Bihus.Info
Замінена довідка від ГО "Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління" — Bihus.Info. bigus.info
Читайте також: Місяць під санкціями: що змінили рішення РНБО проти Медведчука

"При цьому на сервері Інституту підготовки кадрів ще впродовж декількох днів можна було знайти обидва файли з дисертацією Киви (перший варіант із підробленою довідкою та другий варіант із заміненою довідкою). Документи мали різну назву: "dis-KYVA" та "dis-KYVA-1", — додається у матеріалі.

При цьому, перша версія дисертації видалена, однак копія видаленої сторінки збережена на сервісі Internet Archive.

Також нардеп додав до дисертації також довідку з Офісу Генпрокурора з офіційною печаткою, в якій вказано, що ОГП "уже впроваджує результати досліджень нардепа від ОПЗЖ у свою діяльність".

Журналісти Bihus.Info звернулися за коментарем до Генеральної прокурорки Ірини Венедіктової. Вона відповіла, що офіційно дисертація Киви до Офісу Генпрокурора не надходила, а довідка є "особистою позицією" людини, яка її видала.

Суспільне намагається зв'язатись із Іллею Кивою для отримання коментаря.

Що відомо

  • 26 квітня народний депутат від "Опозиційної платформи — За життя" Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію із державного управління. Члени атестаційної комісії одностайно проголосували за надання нардепу ступеня "кандидата наук".
  • Захист проходив у Інституті підготовки кадрів держслужби зайнятості. Тема дисертації нардепа — "Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)".
  • Науковим керівником Киви вказано заступника директора Всеукраїнської громадської організації "Центр дослідження проблем публічного управління", професора Володимира Гурковського.
  • Під час захисту невідомі особи блокували двері аудиторії, в якій проходив захист нардепа, а журналістів не пускали у приміщення. Згодом їх пустили всередину й посадили в окреме приміщення, де вони дивилися онлайн-трансляцію захисту дисертації Киви.
  • Науковий ступінь кандидата наук надалі може присвоїти Міністерство освіти та науки.
  • Після отримання ступеня нардеп зможе отримати надбавку 15% до посадового окладу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок