Як ховають померлих від COVID-19 на Запоріжжі

Як ховають померлих від COVID-19 на Запоріжжі

Як ховають померлих від COVID-19 на Запоріжжі Суспільне Запоріжжя

За час пандемії у Запорізькій області від ускладнень COVID-19 померло 1854 особи. Як запоріжці ховають померлих від ускладнень інфекції, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Запоріжець Денис Астаф‘єв восени минулого року поховав дідуся. Чоловік розповідає - дідусь інфікувався COVID-19, після чого був ушпиталений і через декілька тижнів помер у лікарі від ускладнень, викликаних коронавірусом.

Коли він помер, сказали, що не можна, щоб на кладовище приїжджали велика кількість родичів, але близькі були. Священника пустили, ховали у труні закритій, і як сказали, що у пакеті. Ховали на звичайному кладовищі, окремого місця такого не було."

За словами сімейної лікарки Катерини Сапсай, алгоритм дій родичів померлого від ускладнень, викликаних COVID-19, залежить від того, де саме людина помирає – вдома чи в лікарні. Але, наголошує жінка, всі без винятку тіла направляють на судово-медичну експертизу.

Як ховають померлих від COVID-19 на ЗапоріжжіСуспільне Запоріжжя

Катерина Сапсай

Померлий одразу проходить обробку поточну, тобто померлого обробляють хлоровмісними препаратами, потім ізолюють в чохол і викликають судово-медичних експертів, відвозять до моргу і проводять дезінфекцію. Людина, яка помирає від ковідної інфекції лишається заразною весь час, тому що в неї є біологічні рідини, які містять вірусну інфекцію”, – пояснює Катерина Сапсай.

Як пояснює заступник начальника з експертної роботи обласного бюро судово-медичної експертизи Павло Курилов, тіло померлого перебуває в морзі близько доби, поки з лабораторного центру надійде підтвердження – від чого саме померла особа.

Як ховають померлих від COVID-19 на ЗапоріжжіСуспільне Запоріжжя

В разі, якщо підтверджено інфікування коронавірусом, для зберігання тіла померлого передбачене використання спеціальних герметичних мішків.

Інструкція передбачає перебування тіла в такому мішку, і в закритій труні, але за бажанням родичів може бути здійснена видача тіла і так, одягненим, але обов'язково людей попереджають щодо правил поводження”,– каже Павло Курилов.

Як ховають померлих від COVID-19 на ЗапоріжжіСуспільне Запоріжжя

Павло Курилов

За словами юрисконсульта спеціалізованого КП “Запорізька ритуальна служба” Олександра Кочетова, згідно з рекомендаціями МОЗ України, кількість осіб на церемонії прощання з померлим від ускладнень COVID-19 обмежена, але ховають тіла померлих на загальних кладовищах. Також померлого, за бажанням рідних, можуть відвозити на кремацію в Київ, Одесу чи Харків.

Поховання померлих від COVID-19Суспільне Запоріжжя

Олександр Кочетов

Ми проводимо таке поховання у закритих трунах і з дотриманням всіх карантинних обмежень. Тобто при такому похованні присутні не більше 10 осіб, вони мають дотримуватися дистанції, ведеться перепис таких осіб, тому що вони знаходяться в групі ризику."

Як пояснює юрист Сергій Панцаков, перепис осіб, присутніх під час поховання, зумовлений тим, що необхідно моніторити стан їхнього здоров'я, через ризик зараження коронавірусною хворобою від померлого.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди