Зеленський звільнив школярів від ДПА у 2021 році

Зеленський звільнив школярів від ДПА у 2021 році

Зеленський звільнив школярів від ДПА у 2021 році
фото ілюстративне/УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який звільняє українських школярів від складання державної підсумкової атестації у 2021 році через поширення COVID-19.

Як повідомляє пресслужба президента, йдеться про закон "Про внесення змін до розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19)" (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року)" № 1378-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 13 квітня 2021 року.

"Цей закон покликаний зменшити ризики захворювання на COVID-19 серед школярів та запобігти подальшому погіршенню епідемічної ситуації в країні. Згідно з документом, учні шкіл та інших закладів загальної середньої освіти, які завершують навчання у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА)", – зазначили в Офісі президента.

Водночас учні матимуть право за власним бажанням пройти державну підсумкову атестацію, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання. При цьому всі етапи ЗНО цьогоріч мають відбутися в заплановані терміни незалежно від епідеміологічної ситуації у регіонах країни.

Як нагадали в ОПУ, від березня 2020 року в Україні навчання в закладах загальної середньої освіти здійснюється переважно в дистанційному форматі.

Що відомо

  • Міністерство освіти та науки України опублікувало наказ про затвердження умов вступної кампанії на 2021 рік. Вона розпочнеться в липні, більшість абітурієнтів зможуть подати заяви через інтернет.
  • Міністерство освіти зараховуватиме сертифікати, отримані студентами з міжнародних мовних іспитів з іноземної мови, як державну підсумкову атестацію з іноземної мови.
  • Український центр з оцінювання якості освіти вирішив перенести проведення пробного ЗНО у Києві та у Миколаївській області на 15 травня через продовження карантинних обмежень.
  • Міносвіти повідомило, що попри скасування цьогорічної державної підсумкової атестації для учнів 4 та 9 класів, зовнішнє незалежне оцінювання буде проведено.
  • У Міносвіти повідомили, що додаткова сесія зовнішнього незалежного тестування у 2021 році відбудеться з 29 червня по 14 липня.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок