У франківських освітян заберуть частину надбавки за престижність

У франківських освітян заберуть частину надбавки за престижність

У франківських освітян заберуть частину надбавки за престижність

Розмір надбавки за престижність праці зменшиться з 20% до 10% для франківських освітян з 1 квітня. Про це сьогодні повідомила заступниця директора департаменту освіти і науки міської ради Наталія Микула. Таке розпорядження 28 січня підписав директор міського департаменту Ігор Максимчук.

Оксана Вилка працює вчителькою іноземних мов в загальноосвітній школі-ліцеї № 23 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника вже 15 років. Жінка каже, що професію вчителя оцінюють несправедливо: "Я б навіть сказала, що ми не маємо легкої і доступної зарплати. У нас надзвичайно малі зарплати. Я вчитель іноземної мови, і всі підручники ми купуємо за власні гроші. Нам нічого держава не компенсовує, хоча б частково. Я вважаю, що це початок. Зараз знімають 10%, потім ще знімуть. Потім введуть 6-денний робочий день".

Вчитель історії та правознавства цього ж ліцею Марія Галенко вважає, що таке рішення департаменту суперечить чинній Конституції України.

"Конституція України в своєму розділі "Про права, свободи і обов’язки" забороняє звужувати, обмежувати або знижувати наявні права і свободи. А Конституція є базою для законодавства і освітніх законів, які ухвалила Верховна Рада. Щоб вони приймали мудрі закони, щоб вони не звужували обсягу прав і свобод, особливо соціальних гарантій. А саме зарплата є тією соціальною гарантією того, що людина може утримувати себе", - каже Марія Галенко.

Профспілкові організації зреагували на такий крок місцевої влади - підготували ряд заходів: "Ми вже направили попереджувальні листи на ім’я міського голови з проханням ліквідувати це розпорядження, до директора департаменту, щоб відмінити це розпорядження. Щоб захистити своїх працівників освіти, ми будемо звертатися до суду, адже саме судова практика допоможе вирішити це питання. Ми розуміємо, яка ситуація фінансова у місті, ми розуміємо, що є недофінансування, але не можна економити на вчителю", ­- розповів голова Івано-Франківської міської Профспілки працівників освіти і науки України Андрій Дем’янчук.

Заступниця директора департаменту освіти і науки міської ради Наталія Микула каже, що поки що - це попередження про можливі зміни. Все через недофінансування освітньої субвенції.

"І департамент освіти, і влада міста працюємо над тим, щоб все-таки знайти додаткові кошти, щоб випередити цю ситуацію і щоб такого не сталося. Відповідно до чинного законодавства ми зобов’язані попередити за 2 місяці вчителів про такі зміни. Якщо нам повернуть ті кошти освітньої субвенції, які мають повернути місту, а це до 30 мільйонів, звичайно, це питання зніметься", - коментує рішення влади чиновниця.

Авторка: Ольга Клим

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди