Вистава-реквієм: вночі на площі Прип'яті зіграли "Націю" Марії Матіос

Вистава-реквієм: вночі на площі Прип'яті зіграли "Націю" Марії Матіос

Вистава-реквієм: вночі на площі Прип'яті зіграли "Націю" Марії Матіос Франківський драмтеатр

У 35-ту річницю Чорнобильської катастрофи у Прип'яті зіграли виставу "Нація" Марії Матіос. Актори Франківського драмтеатру вийшли на площу мертвого міста о 1:23 – час, коли сталася аварія.

Враженнями від поїздки до зони відчуження на своїй сторінці поділилася письменниця Марія Матіос, яка супроводжувала команду театру.

"Ровесники Чорнобильської катастрофи – актори з Івано-Франківська – зіграли 90-ту з початку прем'єри виставу "Нація". Виставу-реквієм за тими, кого не зламали комуністичні репресії, націю, яку не знищила радіація, націю, яку не знищать і "Гради", і океани інформаційних фейків. Зіграли при світлі місяця і тисячі свічок. При глядачах і пресі. Більш апокаліптичної і водночас життєстверджуючої картини важко уявити навіть у наш безумний час", – написала авторка.

Побачити виставу-сповідь наживо змогло обемежене коло митців, активістів, журналістів, мешканців та працівників зони відчуження. Пряма трансляція події відбувалася на сторінці Chornobyl.35. Відео залишається доступним для перегляду і зараз.

Що відомо

Це вже друга поїздка акторів Франківського театру в зону відчуження. У березні в рамках проєкту "Театр у зоні доступу" вони показали "Солодку Дарусю".

Творча група вийшла на сцену місцевого будинку культури, де з часів аварії на ЧАЕС ніколи не грав професійний театр.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше