Україна повторила антирекорд за кількістю здобутих олімпійських ліцензій у фехтуванні

Україна повторила антирекорд за кількістю здобутих олімпійських ліцензій у фехтуванні

Україна повторила антирекорд за кількістю здобутих олімпійських ліцензій у фехтуванні Instagram @olgakharlan

Лише у 1996 році був такий ж результат.

Кваліфікація на Олімпійські ігри-2020 у фехтуванні завершенаЗалишився тільки американський зональний відбір, де буде розіграно останні 6 квот. Основна частина відбору - командна та рейтингова - була закінчена ще місяць тому, але після того спортсмени мали можливість поборотися за останні місця в Токіо на зональних кваліфікаційних турнірах.

Україна на першому етапі виборола п'ять ліцензій у двох видах програми (чоловіча шпага та Ольга Харлан у жіночій шаблі), а на європейському континентальному турнірі - ще одну. Олена Кривицька змогла виграти змагання та відібралася на свою третю Олімпіаду.

Таким чином, Україна здобула шість ліцензійЛіцензія - це можливість поборотися за медаль. Тобто у чоловічій шпазі Україна здобула чотири ліцензії: 1 командну та 3 особисті. у фехтуванні на Олімпіаду-2020.

Хто представлятиме Україну на Олімпійських Іграх

 • Шпага: чоловіки - 4 (команда + 3 особисті), жінки - 1 (Олена Кривицька)
 • Шабля: чоловіки - 0, жінки - 1 (Ольга Харлан)
 • Рапіра: чоловіки - 0, жінки - 0

Це повторення найгіршого результату: шість ліцензій раніше українські фехтувальники здобули лише одного разу, у 1996 році. Тоді ж не було здобуто жодної нагороди.

Читайте також: Україна - уперше поза Олімпіадою-2020 у жіночій команді з фехтування на шаблях

Які ліцензії Україна втратила у порівнянні з Олімпіадою-2016?

У Ріо українці здобули 14 ліцензій, тепер - 6. Втрачена командна ліцензія у жіночій шаблі та шпазі (мінус шість ліцензій: командні та по дві особисті), а також одна - в чоловічій шаблі та жіночій рапірі.

На Олімпіаді-2016 Україна виграла дві медалі: "срібло" у командній жіночій шаблі та "бронза" Ольги Харлан в особистій шаблі.

Як раніше Україна виступала у фехтуванні на Олімпіадах?

 • Атланта-1996: 6 ліцензій, 0 медалей
 • Сідней-2000: 10 ліцензій, 0 медалей
 • Афіни-2004: 10 ліцензій, 1 медаль ("бронза" Владислав Третяк, шабля)
 • Пекін-2008: 9 ліцензій, 1 медаль ("золото" жіноча командна шабля)
 • Лондон-2012: 8 ліцензій, 2 медалі ("золото" Яна Шемякіна, шпага та "бронза" Ольга Харлан, шабля)
 • Ріо-де-Жанейро: 14 ліцензій, 2 медалі ("срібло" жіноча командна шабля та "бронза" Ольга Харлан, шабля)

Що відомо про фехтування на Олімпіаді-2020

 • Уперше в історії на Олімпійських іграх будуть проходити змагання у всіх видах зброї. Раніше командні турніри чергувалися. Наприклад, у Лондоні-2012 не було жіночої команндної шаблі, а в Ріо-2016 - чоловічої.
 • Змагання в Токіо з фехтування проходитимуть з 24 липня по 1 серпня (українці фехтуватимуть: 24, 25, 26 та 30 липня). Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!
Категорії
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів