Більше 75 тисяч. В Австралії оновили рекорд за кількістю глядачів на трибунах з початку панндемії

Більше 75 тисяч. В Австралії оновили рекорд за кількістю глядачів на трибунах з початку панндемії

Більше 75 тисяч. В Австралії оновили рекорд за кількістю глядачів на трибунах з початку панндемії CollingwoodFC

І це не максимум.

З початку пандемії коронавірусу більшість спортивних змагань проводяться без глядачів або з обмеженою їхньою кількістю на трибунах. Саме через неможливость гарантувати вболівальників на трибунах кілька міст - Дублін та Більбао - втратили право на проведення матчів чемпіонату Європи з футболу.

Читайте також: Євро-2020: УЄФА змінила кілька міст-господарів та погодила остаточний формат турніру

Проте ситуація із пандемією коронавірусу та наявність дозволу від влади на відвідування спортивних заходів глядачами відрізняються у кожній країні світу.

У неділю, 25 квітня, у Мельбурні оновили світовий рекорд за кількістю глядачів під час пандемії коронавірусу. Місцевий крикетний стадіон відвідали 78 113 вболівальників - вони були присутні під час матчу з австралійського футболу між "Коллінгвудом" та "Ессендоном".

Кому належав світовий рекорд у COVID-епоху?

Рекорд за кількістю глядачів в умовах пандемії коронавірусу також було встановлено у 2021 році. Однак не у Австралії - перші два матчі з крикету між Індією та Англією, які відбулися в березні в АхмедабадіІндійське місто, зібрали більше 65 тисяч глядачів.

Таким чином, матч з австралійського футболу побив рекорд відвідуваності ігор у Індії більш, ніж на 10 тисяч. І став першою спортивною подією, яку відвідали більше 70 тисяч глядачів.

Топ-3 найвідвішуваніших спортивні події у COVID-епоху
 1. 78113 глядачів: "Коллінгвуд" - "Ессендон" - австралійський футбол (Австралія).
 2. 67200: Індія - Англія - крикет (Індія).
 3. 66352: Індія - Англія - крикет (Індія).

До середини березня в Австралії жодна спортивна подія не зібрала більше 50 тисяч глядачів. А уперше це взагалі стало можливо ще в листопаді 2020 року - Брісбен приймав регбійний фінал між "Квінслендом" та "Новим Південним Вельсом", на третій грі якого були присутні 49 155 вболівальників.

Чому це стало можливо саме в Австралії?

Це далеко не перші подібні змагання в Австралії: у лютому там із глядачами відбувався тенісний турнір Australian Open. А наприкінці березня - регбійний матч, який відвідали понад 50 тисяч глядачів.

 • Місткість арени: крикетний стадіон у Мельбурні здатний вмістити 100 тисяч глядачів.
 • Дозвіл місцевої влади: з березня в Австралії дозволено заповнювати стадіон під час спортивних змагань на 75% від місткості арени.
 • Низька захворюваність коронавірусом. За останню добу в Австралії виявили лише вісім нових випадків захворювання COVID-19.
 • Національне свято в Австралії - день АНЗАКДень пам'яті австралійців та новозеландців, які загинули під час Першої світової війни. На цей день влада зробила виняток, дозволивши заповнювати трибуни на 85% від місткості арени.
 • "Коллінгвуд" та "Ессендон" - дві найбільш підтримувані команди в австралійському футболі. Лише одного разу вони зустрічалися у день свята - в 1995 році.
 • Австралійська футбольна ліга - один із найбільш відвідуваних турнірів у світі. В 2019 році, до пандемії коронавірусу матчі з австралійського футболу відвідували у середньому 35 108 глядачів - більше лише у НФЛ (американський футбол), а також німецькому та англійському футбольних чемпіонатах.

Що відомо

 • Найбільшим спортивним стадіоном світу є стадіон "Мотера" в Індії, його місткість складає 132 тисячі. Хоча на папері рекорд належить КНДР - місцева влада повідомила, що стадіон у Пхеньяні здатен вмістити 150 тисяч вболівальників (за неофіційними підрахунками, реальна його місткість складає 114 тисяч).
 • Чемпіонат Європи-2020 з футболу відбудеться із глядачами в 11 містах. Країни гарантували, що поєдинки зможуть відвідати від 25% до 50% глядачів залежно від місця проведення.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів