Збірна України – третя у медальному заліку на чемпіонаті Європи з боротьби

Збірна України – третя у медальному заліку на чемпіонаті Європи з боротьби Dogukan Karadag / UWW

Усього українці виграли 13 медалей.

Збірна України завершила виступи на чемпіонаті Європи з боротьби, який тривав у Варшаві. На змаганнях спортсмени боролися у трьох видах боротьби: вільній, жіночій та греко-римській.

У кожному з видів боротьби Україна була представлена 10 спортсменами, які виступали у 10 вагових категоріях.

На чемпіонаті Європи українські борці здобули 13 нагород: дві золоті, дві срібні та дев'ять бронзових нагород. Найбільшу кількість нагород Україна здобула у жіночій боротьбі, і тільки там були виграні золоті медалі.

Як Україна виступила на Євро у кожному з видів боротьби

Володарями золотих нагород стали Ірина Коляденко та Алла Белінська. Вони уперше в кар'єрі виграли "золото" на рівні чемпіонатів Європи.

Хто вигравав нагороди для збірної України на Євро з боротьби

• "золото": Ірина Коляденко (до 62 кг), Алла Белінська (до 72 кг) - жіноча боротьба
  • "срібло": Андрій Джелеп (до 61 кг) - вільна боротьба, Тетяна Ріжко (до 65 кг) - жіноча боротьба
  • "бронза": Христина-Зоряна Демко (до 55 кг), Аліна Грушина (до 57 кг), Аліна Бережна (до 68 кг) - жіноча боротьба, Віктор Петрик (до 60 кг), Максим Євтушенко (до 72 кг), Жан Беленюк (до 87 кг) - греко-римська боротьба

У порівнянні з чемпіонатом Європи-2020 Україна здобула стільки ж медалей - 13. Рік тому українські борці закінчили турнір із двома золотими, трьома срібними та вісьмома бронзовими нагородами.

Водночас, у медальному заліку чемпіонату Європи Україна показала кращий результат - третє місце (на Євро-2020 було четверте). Випередити українців змогли лише борці з Росії та Туреччини.

Медальний залік чемпіонату Європи з боротьби

• 1. Росія - 13 "золото" + 5 "срібло" + 4 "бронза"
  • 2. Туреччина - 3+4+1
  • 3. Україна - 2+2+9
  • 4-5. Сербія - 2+0+0
  • 4-5. Словаччина - 2+0+0

У командному заліку Україна фінішувала другою у вільній та жіночій боротьбі (переможцем стала Росія). А у греко-римській боротьбі українці посіли четверте місце.

• Востаннє Україна фінішувала третьою у медальному заліку Євро з боротьби у 2019 році. Тоді українці здобули п'ять золотих нагород (загалом - 10), однак поступилися Росії та Туреччині.
  • Україна втретє поспіль закінчує Євро з боротьби, маючи хоча б одну золоту нагороду. Востаннє українці не вигравали "золото" на чемпіонаті Європи у 2018 році, однак тоді змагалися лише чоловіки у вільній та греко-римській боротьбі.
  • У боротьбі Україна має сім олімпійських ліцензій: Олександр Хоцянівський (до 125 кг) - вільна, Оксана Лівач (до 50 кг), Аліна Грушина-Акобія (до 57 кг), Ірина Коляденко (до 62 кг) та Алла Черкасова (до 68 кг) - жіноча, Ленур Терімов (до 60 кг), Жан Беленюк (до 87 кг) - греко-римська.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика