У Запоріжжі звернуться до Кабміну, аби запобігти техногенній катастрофі на «Кремнійполімері»

У Запоріжжі звернуться до Кабміну, аби запобігти техногенній катастрофі на «Кремнійполімері»

У Запоріжжі звернуться до Кабміну, аби запобігти техногенній катастрофі на «Кремнійполімері» комісія

Шляхи вирішення ситуації, що склалася на Запорізькому державному підприємстві «Кремнійполімер», обговорили сьогодні учасники засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Андрій Антонов, потрібно провести точні розрахунки вартості необхідних обсягів рідкого натрію для перероблення хлору у гіпохлорит натрію, який може бути використаний для знезаражування питної води.

Окрім цього, планують звернутися до ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат», аби залучити їхніх фахівців до вирішення ситуації на «Кремнійполімері». Головному управлінню ДСНС України у Запорізькій області доручено перевірити стан пожежної, техногенної безпеки складу зі зберігання хлору. Також прийнято рішення звернутися до Кабінету Міністрів України щодо сприяння у вирішенні ситуації на підприємстві.

Нині співробітники ГУ ДСНС України у Запорізькій області спільно зі співробітниками Служби безпеки України та Державної екологічної інспекції оглянули фактичний залишок небезпечних речовин, які зберігаються на території підприємства. Встановлено, що їх - близько 455 тонн.

Тимчасово виконуючий обов’язки директора «Кремнійполімеру» Володимир Суліма повідомив, що на підприємстві знаходиться близько 5-7 тонн газообразного хлору. Підприємство знаходиться в стані ліквідації, на сьогодні завод не працює, відсутня охорона та технічний персонал, на майно та рахунки накладений арешт.

Як повідомив начальник відділу техногенної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Запорізькій області Євген Соловйов, 31 січня 2020 року представники Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, Запорізької місцевої комісії ТЕБ та НС перевірили стан зовнішнього водопостачання на ЗДП «Кремнійполімер», яке має використовуватися під час ліквідації надзвичайної ситуації. Під час огляду комісія встановила порушення: відсутність засобів для виявлення витоку хлору (газоаналізаторів) з ємностей; танки для зберігання хлору вичерпали терміни експлуатації; прилади вимірювальної апаратури (тиску) в наявності, але відповідну перевірку не проходили; система зрошення хлорної хвилі знаходиться у непрацездатному (розібраному) стані; відсутність матеріалів обліку хлору.

Нагадаємо, у зв’язку з припиненням процедури санації та банкрутства на ЗДП «Кремнійполімер» склалося важке фінансове становище, що призвело до невиконання підприємством заходів з забезпечення техногенної та пожежної безпеки. Протягом 2019 року представники ГУ ДСНС України у Запорізькій області кілька разів намагалися здійснити перевірку підприємтва. Але за відсутності уповноваженої особи були вимушені скласти акти стосовно неможливості здійснення заходу державного нагляду.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди