У Рівному запустили сайт для контролю обіцянок політиків. Як це працює

У Рівному запустили сайт для контролю обіцянок політиків. Як це працює

Ексклюзивно
У Рівному запустили сайт для контролю обіцянок політиків. Як це працює Суспільне Рівне

У Рівному з’явився сайт, який публікуватиме обіцянки політиків, а також їх виконання або ігнорування. Таким чином ініціатор проєкту та розробник "Рівненських обіцянок" Святослав Дубов прагне інформувати громаду про діяльність місцевої влади та змусити політиків відповідально ставитися до своїх слів.

Аналогів такого проєкту саме про політикум Рівного немає. Про це він розповів у прямому етері програми "Сьогодні. Головне".

Для чого цей проєкт

На сайті розміщуватимуть обіцянки політичних партій, які отримали мандати в Рівненській міській раді 8-го скликання. Серед них – і передвиборчі, і післявиборчі. За словами Святослава Дубова, критерієм для відбору є чіткість і конкретність планів.

"Я відбираю обіцянки, які можна назвати конкретними, тобто ті, які містять конкретні індикатори, показники і дані, за якими можна перевірити, виконано чи не виконано", – розповів Святослав Дубов.

Для прикладу він озвучив одну із передвиборчих обіцянок провести експертизу безпеки роботи заводу. На його думку, це є конкретне завдання і перевірити, чи воно виконане – можна. А теза "підтримувати розвиток позашкільної освіти", на думку ініціатора проєкту, ні про що не говорить, адже не вказано, яким чином це реалізувати.

"Суть ініціативи ­– не в тому, щоб показати, скільки у нас не виконано і що у нас не робиться. Суть ініціативи – змусити наших політиків давати лише ті обіцянки, які вони можуть виконати для того, щоб не загравати із виборцями. Якщо вони будуть давати тільки ті обіцянки, які будуть мати статус "виконано", – будь ласка, це прекрасна ініціатива. Нам вдасться виховати політиків", – пояснює Святослав Дубов.

Як контролюватимуть

Святослав Дубов сам створив сайт та наповнює його інформацією.

"Якщо перевірити всі джерела інформації наявні, то це реально не година часу. Насправді проєкт абсолютно на громадських засадах, у нього нема фінансування. Тому, якщо хтось захоче витрачати на це час – то будь ласка, я приймаю пропозиції", – розповів ініціатор.

Щоб оплатити адресу сайту і його розміщення, чоловік оголосив збір добровільних внесків.

Якщо політик виконав обіцянку, то її статус змінюється на сайті із "у процесі" на "виконано". У разі, коли конкретна дата не зазначена, то реалізація триває, поки не закінчилася каденція політика. За словами ініціатора проєкту, він планує робити підсумок за тиждень до наступних виборів, коли стане очевидно, які обіцянки залишаться лише словами.

Як може допомогти виборець

Святослав Дубов закликає рівнян долучатися і надавати йому інформацію про обіцянки політиків. За його словами, перед місцевими виборами, під час агітації у дворах, представники партій могли роздавати листівки із планами і завданнями на окрузі, які можуть стати своєрідними доказами.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди