Єдиний на сході України: на Донеччині встановлюють радіологічний апарат для лікування онкохворих

Єдиний на сході України: на Донеччині встановлюють радіологічний апарат для лікування онкохворих

Єдиний на сході України: на Донеччині встановлюють радіологічний апарат для лікування онкохворих Суспільне Донбас

Монтаж лінійного прискорювача, для терапії онкохворих, розпочали у Краматорську, що на Донеччині. Встановлюють апарат для направленого опромінення пухлин у радіологічному відділенні тамтешнього онкодиспансеру. Для пристрою, з осені 2020 року, будували бункер. Апарат єдиний на три області – Донеччину, Луганщину та Харківщину.

Про це Суспільному повідомив директор Обласного територіального медичного об’єднання у м. Краматорськ Олександр Гейко.

Працівники лондонської компанії встановлюють у Краматорську радіологічний апарат для терапії онкохворих. За словами інженера Мехмета Акіф Кеклікчі, це перший етап монтажу лінійного прискорювача. Збирають його командою з трьох фізиків-інженерів, каже Мехмет, який має 8-річний досвід в установці подібного обладнання.

Єдиний на Сході України: на Донеччині встановлюють радіологічний апарат для лікування онкохворихСуспільне Донбас

У Краматорську встановлюють радіологічний апарат для лікування онкохворих

"Ми зараз збираємо усі основні частини разом, це як пазл. На другому етапі ми почнемо підключати електричні частини, проводити калібрування, тобто робити електричне налагодження основних частин, перевіряти усі кабелі", — пояснює Мехмет.

Після монтажу обладнання, у приміщенні вимірюватимуть рівень радіації. Потім приїде команда для навчання персоналу. Олександр Гейко розповів Суспільному, як працюватиме обладнання.

"Тут буде знаходитися стіл, на якому знаходитимуться наші пацієнти. Навколо стола апарат буде повертатися та буде йти безпосередньо іонізуюче випромінювання. На відміну від старих апаратів, які давали випромінювання на якусь площу, цей апарат дає можливість направити іонізуюче випромінювання на конкретну локальну площу, тобто воно працює виключно по новоутворенню, не пошкоджуючи навколишні тканини", — пояснює директор Обласного медичного об’єднання.

Єдиний на Сході України: на Донеччині встановлюють радіологічний апарат для лікування онкохворихСуспільне Донбас

У Краматорську встановлюють радіологічний апарат для лікування онкохворих

Апарат встановлюють у спеціальному бункері. Товщина бетонних стін тут – 1,5 метри, стеля — майже 3 метри. Все, аби приміщення було придатне до великих доз випромінювання. Прибудову до радіологічного відділення зводять майже рік, каже Олександр Гейко.

"Будівельні роботи тривають з вересня 2020-го року. Тобто будувалося дуже, дуже швидко. Загальна вартість будівельних робіт складає близько 40 млн грн. Загальна вартість апарату складає близько 60 млн грн. Всі ці кошти були виділенні з обласного бюджету. Тобто будувалося за обласні кошти. Апарат цей унікальний. Йому немає аналогів на Сході України", — зауважив Олександр Гейко.

Також у цьому приміщенні буде приймальне відділення, ординаторська та й інші кабінети для медиків, каже Олександр Гейко.

"У нас є команда, яка пройде навчання та буде працювати на цьому апараті. Команда складається із лікарів та фізиків-ядерників, що працюватимуть на цьому апараті. У цій прибудові буде розміщений не тільки лінійний прискорювач, а й комп’ютерний томограф", — зазначив директор Обласного медичного об’єднання.

Прискорювач має почати працювати з осені 2021 року, каже Олександр Гейко. За день тут зможуть проходити лікування близько 70 людей.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди