Від реєстрації до виплат. Якими послугами можуть скористатися жителі Миколаївщини через "єМалятко"

Від реєстрації до виплат. Якими послугами можуть скористатися жителі Миколаївщини через "єМалятко"

Від реєстрації до виплат. Якими послугами можуть скористатися жителі Миколаївщини через "єМалятко" Victoria Borodinova

Аби отримати необхідні послуги для малюка, батькам доводилося відвідувати кілька державних установ та подавати безліч документів та заяв. Послуга "єМалятко" надає можливість отримати дев'ять послуг за однією заявою. Про це в програмі "Діалоги" Українського радіо: Миколаїв розповіла начальниця Миколаївського районного відділу ДРАЦС Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Світлана Данильченко.

"єМалятко" — це комплексна послуга, завдяки якій Україна стала лідером серед онлайн-послуг для дітей. Замовити можна дві базові послуги — державна реєстрація народження та визначення походження дитини, а також сім додаткових послуг.

Перша послуга — державна реєстрація народження та визначення походження дитини — як і раніше реєстрували народження та видавалося свідоцтво про народження дитини.

Що таке визначення походження дитини — це якщо перебувають в шлюбі батьки, то реєстрація проводилася як шлюбної дитини. Можливо це за заявою одного з батьків. Якщо батьки не в шлюбі, але чоловік бажає бути записаним батьком дитини — то ця процедура була з одночасним визнанням батьківства. Якщо мати не перебуває в шлюбі й батько дитини не бажає визнавати себе батьком дитини, то вона йшла як мати одинока, то реєстрація проводилася відповідно до частини першої статті 135.

Друга послуга, яку можна отримати через комплексну послугу "єМалятко", реєстрація місця проживання дитини. Після того, як реєструвалася дитина, ви зверталися або в адмінцентр, або районні, сільські, селищні ради. Подавалися документи та реєстрували місце проживання дитини.

Третя послуга — призначення допомоги при народженні дитини. Мати має право на отримання першої одноразової допомоги при народженні дитини, або допомоги, яка надалі буде виплачуватись до 3-х років щомісячно.

Четверта послуга — внесення відомостей про дитину до реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я. Зараз ми всі повинні підписати договори з лікарями. Це автоматично можна замовити при реєстрації дитини, але ця послуга надається, якщо батьки, або один з них, уже мають підписану декларацію.

П’ята — реєстрація у державному реєстрі фізичних осіб платників податків.

Шоста — видача посвідчень батькам багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї. Тобто, якщо в матері є дві або більше дітей й народжується третя, то можна замовити цю послугу та отримати автоматично посвідчення багатодітної матері.

Сьома — визначення належності дитини до громадянства України. Послуга автоматично замовляється з народженням дитини, але тільки якщо обоє батьків є громадянами України. Якщо один із них не є громадянином — реєструється народження дитини у відділах державної реєстрації актів за заявою.

Восьма — внесення інформацію про новонароджену дитину до єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номеру. Дитині він автоматично надається та буде надрукований у свідоцтві про народження.

Дев'ята — надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" за місцем проживання, або перебування її отримувача та надання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги — "пакунок малюка".

Читайте також: "Уряд розширив перелік адмінпослуг у ЦНАП. Що можна буде оформити"

Батьки можуть самостійно подати заяву на отримання послуг. Для цього потрібно зареєструватися на порталі “Дія” і отримати електронний цифровий підпис.

Надання комплексної послуги "єМалятко" також здійснюється органами місцевого самоврядування ЦНАПами.

Читайте нас у Telegram: новини Миколаївщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди