Лідери ЄС зберуться на саміт — говоритимуть про Росію та коронакризу

Лідери ЄС зберуться на саміт — говоритимуть про Росію та коронакризу

Лідери ЄС зберуться на саміт — говоритимуть про Росію та коронакризу
pixabay

Лідери Євросоюзу 25 травня проведуть особисту зустріч у Брюсселі, на якій обговорять коронакризу, кліматичні зміни та загострення відносин з Росією.

Про це повідомляє AFP із посиланням на офіційного представника ЄС.

Зазначається, що до цього європейські лідери провели кілька зустрічей у режимі відеоконференцій. Однак чиновники висловили розчарування тим, що на онлайн зустрічах процес ухвалення рішень сповільнюється, оскільки вони не можуть збиратися невеликими групами в кулуарах. Також посадовці поскаржилися на проблеми з конфіденційністю під час проведення відеозустрічей.

Під час травневого саміту лідери ЄС планують обговорити напруженість у відносинах з Росією після заяв про нарощування російських військ біля кордонів України, а також інформації про те, що російські агенти спровокували вибух у 2014 році на військовому арсеналі у Чехії. Також європейські чиновники планують приділити увагу проблемі зміни клімату після досягнення угоди між Комісією, депутатами Європарламенту і національними лідерами щодо скорочення викидів.

Що відомо

  • Згідно з даними соціологічного опитування Eurobarometer, найбільшою проблемою більшість європейців вважають здоров'я, на другому місті — економічна ситуація.
  • 14 червня у Брюсселі відбудеться саміт лідерів країн-членів НАТО, на якій учасники обговорять низку проблем, зокрема агресивні дії Росії. У цьому заході планує взяти участь президент США Джозеф Байден.
  • Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив, що на кордоні з Україною зосередилася найбільша кількість російських військових за всю історію — 150 тисяч.
  • Співробітники розслідувальної групи Conflict Intelligence Team виявили у Воронезькій області польовий табір, приблизно за 250 км від кордону з Україною, де сконцентровані російські війська.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запропонував колегам з країн Європейського Союзу запровадити секторальні санкції проти Росії через загострення безпекової ситуації на кордоні з РФ.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок