За рівнем захворюваності на рак Тернопільщина на 10-му місці в Україні

За рівнем захворюваності на рак Тернопільщина на 10-му місці в Україні

За рівнем захворюваності на рак Тернопільщина на 10-му місці в Україні оригінальне

Двадцять чотири тисячі пацієнтів з онкозахворюваннями перебувають на обліку в обласному онкологічному диспансері. Про це повідомив у День боротьби з раком генеральний директор Тернопільського онкодиспансеру Леонід Шкробот.

За рівнем захворюваності на рак Тернопільщина займає 10-те місце в Україні:

"Рак помолодів, середній вік пацієнтів зменшується. І кількість захворюваності, хоча в межах одного відсотка, але збільшується щороку. Запорукою якісного, вдалого лікування онкологічних захворювань є момент раннього виявлення. От, власне, від того, на якій стадії діагностований процес і залежить подальше лікування. На сьогоднішній день, не секрет, що перша і друга стадії ракового процесу є виліковними практично у всіх локалізаціях. Тому закликаю пацієнтів звертати увагу, на своє здоров’я, звертатись до спеціалістів. У нашому онкологічному диспансері є повний цикл обстежень, які необхідні для виявлення ракового процесу і для діагностики якісної, починаючи від функціональної діагностики. Це сучасний мамограф, це сучасний рентгенапарат. Це апарати променевої терапії. Зараз іде мова про встановлення лінійного прискорювача. Це апарат нової генерації".

В операційному блоці обласного онкодиспансеру оперують жінку, у якої виявили пухлинне ураження матки. Завідувач онкогінекологічного відділення Дмитро Кривокульський розповідає, кількість жінок з подібною патологією збільшується:

"Щодня три-чотири операції, сьогодні – 5. Взагалі за тиждень заплановано 18 операцій. За рік відділення виконує більше 900 оперативних втручань. Тенденція є до збільшення занедбаності. Кількість профоглядів значно зменшилася і тому нема відповідних результатів".

В одному з відділень онкодиспансеру, пацієнти лікують рак. Марія Галушка з Чорткова потрапила сюди два тижні тому. Жінка розповідає:

"Від самого початку я не здогадувалася, що це онкологія.

Я подумала, що це лімфатичний вузол і пов'язувала з тим, що це від запального процесу. Якщо би виявлено було швидше, то було б легше в лікуванні. Якщо людина відчуває, що її щось турбує, то потрібно негайно звертатися до лікарів в поліклініку, проходити обстеження".

Тернополянка Руслана просить її прізвища не називати. Каже, захворювання у неї виявили, коли прийшла на консультацію до лікаря:

"Кожна жінка повинна проходити консультацію принаймні один раз. Збій в людському організмі, і ми не можемо знати, що твориться з нашим організмом, тому якнайшвидше, я вважаю, кожна жінка повинна звертатися до лікаря".

Медичний директор онкодиспансеру Володимир Недошитко каже, у випадку захворювання на рак треба звертатися лише до спеціалізованого лікувального закладу:

"На жаль, ми зараз зустрічаємося з такою проблематикою, коли пацієнт вправі вибрати лікаря і звертається до лікарів, як правило, по хірургічну допомогу з приводу онкологічних захворювань в заклади загальної мережі. Але лікування раку – це ціла стратегія із залученням кількох методів лікування, і лише лікар-онколог може виробити цей план і індивідуально підібрати, що за чим має йти в порядку. І тому лише фахова допомога може бути надана в онкологічних закладах, де залучаються спеціалісти, такі як кардіологи, хіміотерапевти і, в тому числі, хірурги онкологічного спрямування".

Генеральний директор онкодиспансеру Леонід Шкробот розповідає: у закладі є все необхідне для ранньої діагностики та якісного лікування онкологічних захворювань. Незабаром планують придбати апарат променевої терапії, який за словами фахівця, дозволить лікувати уражене місце без ушкодження інших органів:

"На сьогоднішній день в нас розроблена первинна документація, в нас є всі необхідні креслення, розрахунки. Питання стоїть в побудові бункера і закупівлі цього апарату променевої терапії. Тому що апарат дороговартісний, порядка 80 мільйонів гривень. Це є великий такий проект, який би міг би підняти не лише екологічний диспансер, а й медицину області на зовсім інший рівень".

За його словами, у 2019-му на облік стали майже три з половиною тисячі хворих. Це на 90 осіб - на 2,4 відсотка більше, ніж у 2018-ому. Кількість хворих, які стали на облік, - 3478. З них 2500 перебувають на лікуванні в онкологічних закладах. Лікуються в Тернопільському обласному онкодиспансері 265 людей.

На першому місці серед чоловіків рак легенів - 17 відсотків, серед жінок – рак молочної залози – 13 відсотків. З трьох з половиною тисяч хворих на онкологічні захворювання помирає майже 1500 осіб.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди