"Націю" у Прип’яті зіграють ровесники Чорнобильської трагедії

"Націю" у Прип’яті зіграють ровесники Чорнобильської трагедії

"Націю" у Прип’яті зіграють ровесники Чорнобильської трагедії
Франківський драмтеатр

До Чорнобильської зони опівночі 24-го квітня вирушають десятеро акторів Франківського драмтеатру та режисер Ростислав Держипільський. Драму-реквієм "Нація" за однойменним твором Марії Матіос покажуть на центральній площі Прип’яті.

Це — лише один із заходів, які запланували в межах акції до 35-ї річниці вибуху на АЕС, пише Суспільне Карпати.

"Там буде і мінімолебень, буде показ фільму "Поріг", який ще тоді один з перших був таким шоком для Радянського Союзу. Поети будуть читати вірші про Чорнобильську катастрофу під звуки покинутих у зоні відчуження фортепіано. І вже о 1:23, коли трапилася ця трагедія, будуть запалені 35 свічок та настане хвилина мовчання. Опісля почнеться вистава", — розповідає режисер Ростислав Держипільський.

Франківський драмтеатр – єдиний в Україні, який ставить вистави у Чорнобильській зоні. Це вже друга їхня поїздка, розповідає актор Роман Луцький: "Чорнобильці – це синонім якоїсь зараженості, чогось такого брудного. Це, я пам’ятаю, застав у 90-х в школі. І тому, мені здається, що більше ми будемо туди їздити, що більше будемо відкривати і показувати, що все нормально, то менше в нас буде несвідомих людей".

Акторка Галина Баранкевич розповідає, що вона та більшість театралів, які поїдуть в Чорнобиль — ровесники трагедії.

"Наша заслужена артистка Олеся Пасічняк народилася 26-го квітня. І символічно, я думаю, що вона їде святкувати, зустрічати своє 35-ліття в тому місці, де відбулася страшна подія. Але вона у цей день народилася. Якось це все так поєднується. Тому така в нас місія. Мусимо і дні народження, і будь-які інші дати поєднувати з роботою", — каже Галина Баранкевич.

Акцію Chornobyl.35. глядачі зможуть переглянути на сторінці драмтеатру у Facebook.

Нагадаємо, у ніч на 26 квітня актори Франківського драмтеатру зіграють виставу "Нація" за твором Марії Матіос режисера Ростислава Держипільського. Театрали кажуть, що драма-реквієм, як молитва за душі героїв-ліквідаторів.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок