Франківка Марина Ніконорова створює ляльки. Вироби майстрині – це синтез вже відомих Тільди та мотанки. Особливі вони тим, що кожна має серце, пише Суспільне Карпати.
"Коли я шию лялечку, примотую їй таке сердечко. Зверху буде одяг, а знизу – сердечко, щоб вона любила, не тільки так дивилася очима, а щоб від неї була така віддача, любов", – каже лялькарка.

З ляльками у майстрині особливий зв’язок.
"Придумую, як її звати, і розказую їй: “От зараз пришиємо тобі вушка, дивися, який гарний носик. Подобається тобі такий? Ні? Ану пошукаємо ще. А такий? А платтячко, а волоссячко?”, – розповідає про створення своїх улюблениць Марина Никонорова.
Майстриня гуляє з ляльками вулицями міста, водить їх на виставки.

Марина Никонорова розповідає, що усі ляльки мають імена.
"З яблучком на голові — Лукиря. В мене тут Наташа в шоколадному платтячку. Тут — Капіталіна. Є Домовусик. Він ніби котик, але не котик, бо без хвостика. На вушка він напросився, не було це задумано. Робилася зовсім інша лялечка, а раз, два, три – і вийшов Домовусик", – каже Марина.

Серед замовлень майстрині – портретні ляльки. Ось так виглядає автопортрет.

Перші ляльки Марина почала шити ще у 90-х. Потім поїхала до Праги, і разом з чоловіком займалися малюванням. У 2010-му повернулася та знову почала шити.
Спочатку Марина створювала ляльки Тільди, згодом – мотанки.
"Я все хотіла придумати свою лялечку. Все хотіла, дуже мріяла. Був такий час пошуку, шарахання в різні боки", – розповідає майстриня.

Зараз у лялькарки свій стиль – синтез Тільди та мотанки.

Для тіла бере тканину та скручує її в трубочку, потім примотує сердечко. Руки також робить із скрученої тканини.

Ляльки майстрині — різних розмірів.

Марина почала створювати найбільшу.
"Я так думаю, що вона буде десь така до пояса мені, подивимося. Спочатку треба зробити лице і почати з нею розмовляти. Потім тулуб, сердечко і вже так далі піде. Тоді з’являться якісь ідеї", – ділиться Марина Никонорова.
Іноді лялькарка експериментує.

"Ми дровами палили пічку. Ті дровеняки мені так сподобалися, що я в дровеняці побачила мордочку і зробила ось таку. Його звуть Онітаруб – це Буратіно навпаки", –каже майстриня.
Буває, Марина обрамляє ляльки та створює “лялькові” картини.

"Знаєте, коли хтось з нас щось любить, то натхнення звідкись приходить. Щось побачив там, якусь плямку на паркані, прийшов і зробив лялечку", – розповідає лялькарка.
Повне відео
Читайте також
- Займаються рукоділлям. Подружжя Назар Днесь та Зоряна Мартинюк
- Створює містичні ляльки. Ірина Чик
- Українізує ляльки барбі. Оксана Василів
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини