Роботи одного з перших в історії фотографів продадуть за 2 мільйони доларів

Роботи одного з перших в історії фотографів продадуть за 2 мільйони доларів

Роботи одного з перших в історії фотографів продадуть за 2 мільйони доларів Courtesy Sotheby's

Роботи одного з перших фотографів в історії оцінили в суму 2 мільйони доларів. Колекцію авторства Вільяма Генрі Фокса Талбота, яка складається з 200 світлин, продадуть на аукціоні Sotheby's.

Аукціонний будинок Sotheby's описав ці знімки як "безперечно, найважливішу колекцію фотографій 19 століття, що коли-небудь опинялися на ринку".

Знімки Вільяма Генрі Фокса Талбота пропонують рідкісну можливість побачити ранньовікторіанську Великобританію: архітектуру, рослинний світ та повсякденне життя у 1840-х роках. Англійський учений і винахідник Талбот також створював портрети членів сім'ї та друзів і не боявся експериментувати з можливостями перших фотоапаратів.

Пропонована на аукціоні колекція містить понад 70 окремих фотографій та три альбоми друкованих зображень. Також до неї потрапили роботи з його рідкісної серії, яка документує подорожі Талбота Шотландією, та кілька творів з його знаменитого циклу "Олівець природи".

На одному з портретів можна побачити письменника та поета Томаса Мура (в центрі)Courtesy Sotheby's

На одному з портретів можна побачити письменника та поета Томаса Мура (в центрі)

Напередодні аукціону керівниця відділу фотографії Сотбі Емілі Біерман сказала, що цінність колекції полягає не просто у її віці та ідеальному стані, а в різноманітності та повноті.

"З роками ці фотографії стало важче і важче знайти, тому що вони всі вони знаходяться в окремих приватних чи інституційних колекціях. Мати повний архів — це те, про що довгий час не можна було навіть мріяти", — сказала Бієрман в коментарях CNN.

За її словами, ці фото — неймовірна суміш особистих досліджень та важливих історичних пам'яток. Найбільше сюрпризів — серед потретів, зроблених Талботом. Там можна знайти рідкісні зображення матері Талбота та знаменитого письменника Томаса Мура.

Читайте також

Слідство не бажає помічати, що тебе атакували п’яні люди. Інтерв'ю з фотографом Євгеном Нікіфоровим

Гуцульщина у 30-х роках. В Івано-Франківську відкрили виставку світлин Юліана Дороша

Суд визнав, що Енді Воргол незаконно використав фотографії Прінса

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше