Зростання економіки та зниження безробіття: НБУ оприлюднив прогноз

Зростання економіки та зниження безробіття: НБУ оприлюднив прогноз

Зростання економіки та зниження безробіття: НБУ оприлюднив прогноз

Національний банк прогнозує у 2021-2023 роках економічне зростання на рівні близько 4%. При цьому експерти НБУ вважають, що у 2021 році безробіття скорочуватиметься помірними темпами, а у 2022-му знизиться до природного рівня.

Відповідний прогноз оприлюднений на сайті регулятора.

"За підсумками 2021 року економіка зросте на 3,8%. Головним рушієм і надалі залишатиметься споживчий попит. Поступове відновлення інвестиційної діяльності в міру пожвавлення світової економіки та приборкання пандемії також сприятиме економічному зростанню. У 2022‒2023 роках зростання ВВП буде близьким до 4%"

Такий макропрогноз базується на припущенні про послаблення у травні карантину "червоних" зон та збереження формату адаптивного карантину в першому півріччі поточного року.

Безробіття

За прогнозами Нацбанку, у 2021 році безробіття в середньому знизиться на 9,1%.

"З одного боку, відновлення економічної активності сприятиме нормалізації показника, з іншого – зниження гальмуватиметься значним зростанням витрат бізнесу на оплату праці. Проте вже у 2022 році очікується зниження безробіття до природного рівня – 8,5%", – зазначає регулятор.

При цьому в НБУ вважають, що пожвавлення економіки та зростання соціальних стандартів призведе до підвищення доходів громадян. У Нацбанку вважають, що номінальна зарплата у 2021 році зросте на 17,8%, а у 2022-му – на 9,7%. При цьому реальна зарплата зросте на 8,6% і на 3,9% відповідно.

Інфляція

У НБУ за результатами 2021 року прогнозують 8-відсоткову інфляцію. При цьому у першій половині наступного року вона має повернутись до цільового діапазону, який складає близько 5%.

"Подорожчання продовольчих товарів та палива в світі, а також високий споживчий попит в Україні зумовили стрімке прискорення інфляції на початку року. За прогнозами Національного банку, пік інфляційного сплеску припаде на III квартал 2021 року передусім через низьку минулорічну базу порівняння. Проте вже восени інфляція почне знижуватися й за підсумками 2021 року становитиме 8%", – переконані в Нацбанку.

Експерти пояснюють, що цьому сприятимуть надходження на ринки нового врожаю, вичерпання ефекту від низької бази порівняння для окремих товарів, а також підвищення облікової ставки Національним банком.

"Інфляція повернеться до цільового діапазону 5% ± 1 відсотковий пункт у першому півріччі 2022 року та закріпиться біля цілі 5% у наступні роки", – стверджують у НБУ.

Що відомо

  • Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання світового ВВП у 2021 році на 6%, українського – на 4%.
  • Експерти Bloomberg вважають, що економіка США та Китаю найшвидше відновиться після пандемії COVID-19.
  • Міжнародний валютний фонд вважає, що нерівність, обумовлена пандемією COVID-19, призведе до поляризації суспільства, зниження довіри до суспільства та протестів.
  • У США активісти вимагають скасувати орендну плату за нерухомість на період пандемії, оскільки багато американців, які втратили прибуток, ризикують опинитися на вулиці.
  • У Києві підприємці протестували проти касових апаратів та локдауну.

Читайте також

МВФ поліпшив економічний прогноз для України та світу. Що це означає

Як пандемія вплинула на споживче кредитування. Пояснює експерт

Як нерозбірливе вживання антибіотиків руйнує економіку. Пояснює МОЗ

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок