"Хтось пошуткував": голова Сумської ОДА прокоментував проєкт рішення про висловлення йому недовіри

"Хтось пошуткував": голова Сумської ОДА прокоментував проєкт рішення про висловлення йому недовіри

"Хтось пошуткував": голова Сумської ОДА прокоментував проєкт рішення про висловлення йому недовіри
24 канал

На сайті Сумської облради опублікували проєкт рішення "Про висловлення недовіри голові Сумської обласної державної адміністрації Хомі В.В.". Ініціювала цей проєкт рішення – фракція ОПЗЖ. Таку інформацію Суспільному надала керуюча справами обласної ради Вікторія Патютько.

Перший заступник голови фракції Микола Войтенко не підтвердив цю інформацію, але сказав, що фракція підтримує цю ініціативу.

"Провали кругом: у соціально-економічному розвитку Сумської області, і бюджет, і стратегія, і програма, і взагалі ставлення до Сумської області заїжджих керівників. Ми вважаємо, що по-іншому треба підходити до розвитку області", — сказав він.

У проєкті рішення автори зокрема закидають голові ОДА "спроби порушення конституційного права обласної ради", те що "не виконується Програма розвитку автомобільних доріг" та порушення норм низки статей Законів України.

"Так у порушення норм статей 140, 143 Конституції України, статей 16, 43, 60, 72 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 29 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" головою Сумської обласної державної адміністрації Хомою В.В. здійснюється систематична незаконна діяльність спрямована на заволодіння власними повноваженнями обласної ради, ігнорування рішень обласної ради", – йдеться у проєкті рішення.

У коментарі Суспільному Василь Хома сказав, що такий проєкт – чийсь жарт.

"Мені ставлять за провину те, за що я не відповідаю. Не знаю, хто це писав, я думаю, що хтось пошуткував", – зазначив Василь Хома.

Щодо "незаконного тиску на Сумську обласну раду та її керівництво", про який пишуть автори проєкту рішення, голова ОДА зазначив: "Ми подали проєкт рішення, вони не прийняли. Ну, і не прийняли. Значить, продовжується управління цими об'єктами комунальної власності. Як можна тиснути на депутатів, які самі натискають кнопку і голосують?".

Для висловлення недовіри, за Законом України "Про місцеві державні адміністрації", необхідно щонайменше 2/3 голосів депутатів. В облраді – 64 депутати.

Віктор Федорченко пройшов до облради за списками партії "Слуга народу". 22 квітня депутат облради Олег Медуниця на своїй сторінці у Фейсбук оприлюднив інформацію, що "одночасно група депутатів Сумської обласної ради від "Слуг Народу" збирається ініціювати рішення про зняття з посади голови ради, який також член партії "Слуга народу".

Голова фракції "Слуга народу" Микита Баня у коментарі Суспільному сказав, що про такі ініціативи депутатів його фракції йому нічого не відомо. Він також не став оцінювати проєкт рішення про висловлення недовіри голові ОДА Василю Хомі – сказав, що це питання розбиратимуть під час сесії. Остання має відбутись 28 квітня.

"Протистояння між обласною адміністрацією та обласною радою ми вже спостерігаємо протягом мінімум двох років. Ця історія продовжується, швидше за все. Депутатський корпус хоче залишити за собою важелі впливу. І та політика в Сумській обласній раді, яка спрямована на те, щоб мати контроль над рядом комунальних установ, і це основна така причина протистояння між обласною державною адміністрацією і обласною радою. Виявляється, що сьогодні монобільшість, яка склалася в парламенті, і більшість в обласній раді, не знайшла певних спільних точок дотику з обласною державною адміністрацією. І ми, мабуть, будемо спостерігати зміну голови обласної державної адміністрації", — каже доктор політичних наук Андріана Костенко.

Що відомо

  • Віктор Федорченко до того, як став депутатом від партії "Слуга народу", у 2010 році балотувався до Сумської міської ради від Партії регіонів. У 2015 році - від партії “Наш край”. Однак не був обраний.

Вибір редакції

На початок