П'ять українських гімнастів вийшли у фінали чемпіонату Європи. Результати кваліфікації European Gymnastics

Змагання продовжать п'ять із дев'яти українських гімнастів.

На чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики, який проходить у швейцарському Базелі, закінчилися виступи у кваліфікації. Гімнасти змагалися на кожному снаряді окремо, але також бали за виступи сумувалися у підсумковому заліку багатоборства.

Щоб відібратися до фіналу, гімнастам потрібно було потрапляти у топ-8 найкращих в окремих вправах та в топ-24 - у багатоборстві.

Україна на континентальній першості зі спортивної гімнастики в кваліфікації була представлена дев'ятьма спортсменами. Проте лише п'ятьом вдалося гарантувати собі участь у фіналах.

Як виступили чоловіки у кваліфікації?

Участь у фіналі забезпечили собі троє українців: 17-річний Ілля Ковтун, Ігор Радивілов та Володимир Костюк. Радівілов намагається повторити успіх минулорічного Євро, на якому здобув дві нагороди: "золото" (опорний стрибок) та "бронзу" (кільця). Він виступав лише на цих снарядах - пройшов у фінали.

Для двох із них - Іллі Ковтуна та Володимира Костюка - це перший дорослий чемпіонат Європи: в 2020 році вони змагалися на юніорському Євро. Ковтун виграв чотири "золота" і "срібло", а Костюк - два "срібла" та "бронзу".

За підсумками кваліфікації Ковтун вийшов у фінал у двох дисциплінах - вправах на коні та паралельних брусах. Найкращий результат Ковтун показав на коні - восьмий результат.

Крім цього, Ілля Ковтун та Володимир Костюк забезпечили собі участь у багатоборстві. Ковтун набрав у підсумку 81.407 очки за всі вправи, посівши 11-е місце, а Костюк - 21-е.

Щодо решти українців, то у кількох кроках від кваліфікації зупинився Євген Юденков (вправи на кільцях, 14-е місце). А Ковтун, крім фіналів у багатоборстві, вправах на коні та паралельних брусах, мав шанси вийти у фінал вільних вправ, однак посів 13-е місце у кваліфікації.

Хто пройшов у фінал

• Багатоборство: Ілля Ковтун (81.407) - 11-е місце, Володимир Костюк (79.598) - 21-е місце
  • Вправи на коні: Ілля Ковтун - восьме місце (14.066)
  • Вправи на кільцях: Ігор Радівілов - п'яте місце (14.800)
  • Опорний стрибок: Ігор Радівілов - восьме місце (14.483)
  • Паралельні бруси: Ілля Ковтун - десяте місце (14.666)

Як виступили жінки у кваліфікації?

На відміну від чоловіків, за підсумками жіночої кваліфікації лише двоє українок змогли вийти у фінал. Анастасія Бачинська із 17-м результатом пройшла у фінал багатоборства.

А ось у опорному стрибку Україну в фіналі представлятиме Анастасія Мотак, яка посіла шосте місце у кваліфікації. У 2020 році вона стала дворазовою бронзовою призеркою Євро (в опорному стрибку та вправах на колоді).

• Багатоборство: Анастасія Бачинська - 17-е місце (52.065)
  • Опорний стрибок: Анастасія Мотак - шосте місце (13.716)