На Полтавщині зайняті майже половина реанімаційних ліжок для хворих на коронавірус

На Полтавщині зайняті майже половина реанімаційних ліжок для хворих на коронавірус

На Полтавщині зайняті майже половина реанімаційних ліжок для хворих на коронавірус Суспільне Полтава

На Полтавщині майже половина реанімаційних ліжок, відведених для хворих на коронавірус, заповнені. Так із наявних 206 місць зайнято 91, говорить заступник директора обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко. Найбільша заповненість у лікарнях Полтави.

У Полтавській лікарні номер п’ять вже тиждень із діагнозом COVID-19 лікується 59-річна мама Євгенії Герасимчук.

«Спочатку почало боліти вухо у мами, потім почалася температура. 38,5 – 39 (градусів – ред.). Вона дуже погано збивалась. Практично не збивалася. Потім ми зробили рентген, показало запалення. Потім ми поїхали комп’ютерну томограму зробили, і показало 65 і 75 відсотків уражень однієї і другої легені», ‒ розповідає полтавка Євгенія Герасимчук.

У цій лікарні нині заповнені 75 ліжок із 80 відведених для лікування хворих на коронавірус. Із них у реанімаційному зайняті усі 20.

П'ята міська лікарня у ПолтавіСуспільне Полтава

П'ята міська лікарня у Полтаві

«Якщо ми стабілізуємо стан пацієнта, ми його переводимо доліковувати у наші інші відділення. Пацієнти реанімаційного відділення – це тяжкі пацієнти, які перебувають на апаратах ШВЛ, на високих потоках кисню. Що стосується меж віку, то тенденція така у місті Полтаві, що значно помолодшав пацієнт з коронавірусом. Ось у нас зараз перебуває пацієнт 28 років, 33 роки», ‒ каже директор п’ятої лікарні Полтави В'ячеслав Томенко.

У третій міській лікарні обласного центру зайняті половина від загальної кількості місць. Із них у реанімаційному з 14 вільне одне. Пацієнтів нині госпіталізовують менше, каже директор закладу Анатолій Рудич, проте стан їх тяжкий.

«Раніше у жовтні хворих було більше, але було і більше кисневонезалежних – із сатурацією в межах 90. Зараз у нас хворі поступають із сатурацією 40, 50. Тобто вкрай у тяжкому стані», ‒ каже директор третьої лікарні у Полтаві Анатолій Рудич.

Третя міська лікарня у ПолтавіСуспільне Полтава

Третя міська лікарня у Полтаві

Близько 130 ліжок із півтори сотні зайняті і в обласній інфекційній лікарні, каже заступниця керівника закладу Людмила Волошина. У реанімаційному відділенні закладу для хворих із COVID-19 кількість місць збільшили – усі зайняті.

«Була реанімація на шість ліжок, проте зараз ми додатково розгорнули ще шість ліжок, то у нас реанімаційне відділення на 12 ліжок. Воно майже постійно заповнено на 100%», ‒ розповідає заступниця головного лікаря обласної інфекційної лікарні Людмила Волошина.

Інфекційна лікарня у ПолтавіСуспільне Полтава

Інфекційна лікарня у Полтаві

Загалом же на Полтавщині зайняті майже половина ліжок у палатах інтенсивної терапії для хворих на коронавірус, каже заступник директора обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко.

«У ковідних госпіталях, які надають медичну допомогу пацієнтам, які хворіють на коронавірус, є 206 реанімаційних ліжок для надання надзвичайно інтенсивної терапії і там, де використовуються апарати ШВЛ (штучної вентиляції легень – ред.). Наразі у Полтавській області лежить 91 пацієнт на ШВЛ. Наповненість наших стаціонарів десь зараз 50%», ‒ повідомив заступник директора обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко.

Працівниця лікарні у захисному костюміСуспільне Полтава

Працівниця лікарні у захисному костюмі

Збільшення кількості хворих із складним перебігом хвороби може бути спричинене зміною структури вірусу, каже завідувач відділення обласного лабораторного центру Андрій Байбарза.

«Якщо у лютому у нас були генетичні лінії, які походження мають на території Європи, то з початку квітня у нас дійсно виявлені ці три британські штами та один південноафриканський. У нас на Полтавщині продовжується ріст захворюваності, немає ні спаду, ні закінчення піку захворюваності», ‒ каже завідувач відділення обласного лабораторного центру Андрій Байбарза.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди