МОК залишив у силі правило щодо заборони протестів на Іграх. Його підтримали 70% спортсменів

МОК залишив у силі правило щодо заборони протестів на Іграх. Його підтримали 70% спортсменів

МОК залишив у силі правило щодо заборони протестів на Іграх. Його підтримали 70% спортсменів AP

Висловлювати свою позицію атлети можуть, однак не під час змагань.

Комісія спортсменів Міжнародного олімпійського комітету запропонувала залишити в силі заборону на протести під час Олімпійських Ігор. Про це повідомляє прес-служба МОК.

Кілька країн та організацій закликали МОК видозмінити "правило 50", яке забороняє спортсменам висловлювати політичну, релігійну або расову позицію під час Ігор. Однією із причин були антирасистські протести, пов'язані із вбивством афроамериканця Джорджа Флойда в США та рухом Black Lives Matter.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

МОК за допомогою Комісії спортсменів провів опитування щодо того, чи мають відбутися відповідні зміни в правилі. Комітет опитав 3547 респондентів із 185 країн, і більшість із них (70%) проголосували за те, щоб заборона на протести під час змагань та відкриття Олімпіади залишилася у силі.

Крім того, 67% респондентів погодилися, що заборона має діяти також і під час нагородження спортсменів. Відповідне рішення комісії було схвалене виконавчим органом МОК під час засідання.

Які ще питання піднімалися під час опитування?

  • Висловлювати позицію можна за межами змагань: в інтерв'ю ЗМІ, на прес-конференціях, мікст-зонах під час інтерв'ю.
  • Спортсменам дозволено приходити на змагання в одязі, де присутні слова "мир", "повага", "солідарність", "рівність".
  • Респонденти також підтримали ідею, щоб на атрибутиці спортсмена були присутні символи або слова, які входять до переліку "олімпійських цінностей".

Якщо спортсмени не дотримаються правила 50 та висловлять протест, на них очікує покарання. У тому числі - дискваліфікація зі змагань.

Що відомо

  • У спорті деякі чемпіонати та ліги дозволили спортсменам висловлювати власну позицію. Так, наприклад, в єврокубкових змаганнях з футболу дозволено ставати на коліно у підтримку акції Black Lives Matter.
  • МОК також запропонував змінити девіз Олімпійських Ігор через вплив на змагання пандемії коронавірусу.
  • Олімпійські Ігри-2020 відбудуться в Токіо з 23 липня по 8 серпня.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів