TikTok звинуваючуть у незаконному зборі особистих даних неповнолітніх користувачів

TikTok звинуваючуть у незаконному зборі особистих даних неповнолітніх користувачів

TikTok звинуваючуть у незаконному зборі особистих даних неповнолітніх користувачів techcrunch.com

У Великобританії на мобільний додаток TikTok подали до суду за звинуваченням у незаконному зборі особистої інформації дітей-користувачів. Про це пише BBC.

У судовому позові йдеться, що TikTok бере особисту інформацію дітей без попередження, прозорості або необхідної згоди.

Його подала колишній дитячий комісар Англії (як дитячий обмудсмен в Україні) Енн Лонгфілд. Вона стверджує, що соцмережа порушує закон про захист даних дітей Великої Британії та ЄС, від чого тільки в Британії могли постраждати більш як 3,5 млн дітей.

Лонгфілд називає TikTok "службою збору даних, яка завуальована як соціальна мережа", тому вимагає, щоб надалі TikTok заборонили обробляти інформацію про неповнолітніх. Всі наявні дані мають бути видалені, а кожній постраждалій дитині виплачені грошові компенсації – по тисячі фунтів стерлінгів.

У соцмережі заявили, що конфіденційність і безпека є їх пріоритетами, а технології, які використовує компанія, мають на меті захист усіх користувачів, зокрема підлітків. "Ми вважаємо, що претензії не мають суті, і ми маємо захищати свої дії".

Реєстрація у TikTok можлива лише з 13 років, проте, як пише видання, додатком користується 42% дітей Великої Британії у віці від 8 до 12 років.

Що відомо

  • У червні 2020 року уряд Індії заборонив TikTok та ще кілька десятків додатків китайського виробництва, яких вважає такими, що становлять небезпеку для країни.
  • Також влітку президент США Дональд Трамп підписав указ, згідно з яким китайська компанія ByteDance, яка володіє відеосервісом TikTok, повинна протягом 90 днів продати всі свої активи в США.
  • У США окружний суддя Карл Ніколс 7 грудня виніс попередню судову заборону, що забороняє Міністерству торгівлі США накладати обмеження на китайський додаток TikTok.

Читайте також

Як TikTok змінює музичну індустрію світу та впливає на результати "Греммі"

Що таке TikTok. Нова соцмережа, яка спричиняє миттєву залежність

Як стати блогером, якщо тобі за 40. Покрокова інструкція

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше