Порушення правил чи свисток на перерву. Чому "Зорі" не зарахували гол у матчі проти "Олександрії" ФК "Олександрія"

Арбітр зустрічі навіть не переглянув повтор.

"Зоря" вдруге в історії вийшла у фінал Кубка України з футболу. У півфіналі луганці здолали у серії пенальті "Олександрію" після того, як у основний і додатковий час гра закінчилася з рахунком 1:1.

Матч між командами міг закінчитися і раніше. "Зоря" забила гол наприкінці першого овер-тайму матчу - Віталій Вернидуб після подачі з кутового пробив точно у ворота.

Проте гол Вернидуба не було зараховано, а арбітр зустрічі Ігор Пасхал навіть не скористався системою відеоповторів. Хоча порушення правил у моменті із забитим голом помітно не було.

Чому м'яч "Зорі" скасували?

Під час трансляції поєдинку коментатор Віктор Вацко повідомив, що пояснення йому надав очільник суддівського комітету УАФ Лучано Лучі. Той зазначив, що гол Вернидуба скасували через порушення ним правил під час розіграшу кутового.

Проте на повторі видно, що контакт Вернидуба із захисником "Олександрії" Валерієм Бондаренком не відбувся.

ВернидубФутбол 1

У підсумку Бондаренко опинився на газоні після невдалої спроби вибити м'яча. Захисник "Зорі" лише після цього пробив по м'ячеві та влучив у кут воріт.

Із повним відео моменту можна ознайомитися тут.

Однак зовсім інше пояснення інциденту розповів півзахисник "Зорі" Владлен Юрченко. Під час моменту Юрченко перебував у штрафному майданчику і, за його словами, рішення Пасхала було прийняте через закінчення часу першого екстра-тайму.

"Такі випадки взагалі бували у футболі? Боротьба у штрафному майданчику, в руку потрапляє м'яч супернику, забитий гол, а перед цим - свисток на перерву. Навіть говорити немає що. Ні, не фол. Він просто свиснув і сказав, що була подача з кутового, він сказав... Я знаю, коли подача, то м'яч має вилетіти за лінію чи зі штрафного майданчика. Але коли м'яч у руки потрапляє - є система VAR і нічого не переглядається, а ми йдемо відпочивати, коли повинні вигравати 2:1 - трохи дивно виходить".

Тобто, свисток Пасхала мав пролунати до гольового удару Вернидуба. Хоча атака луганців після подачі з кутового продовжувалася.

Головний тренер "Зорі" Віктор Скрипник, відповідаючи після матчу на питання суддівства, наголосив, що не почув від арбітра коментаря щодо скасованого голу.

Крім моменту із скасованим голом, Пасхал також призначив пенальті у ворота "Зорі" наприкінці основного часу. Однак після перегляду повтору VAR підтвердив, що Дмитро Іванісеня порушував правила на форвардові "Олександрії" Денисові Устименку.

Це не перший скандал, пов'язаний із суддівством в українському футболі. В поєдинку 17-го туру між "Олімпіком" та "Шахтарем" арбітр зустрічі Юрій Іванов зафікусував сумнівний офсайд в епізоді з голом "Олімпіка".

• "Зоря" перед фіналом Кубка України проти "Динамо" грала на цій стадії лише у сезоні-2015/16 (поразка "Шахтареві" 0:2).
  • Якщо луганці переможуть у Кубку України, то гарантуватимуть собі місце у раунді плей-оф Ліги Європи на наступний сезон.
  • Фінал Кубка України між "Зорею" та "Динамо" відбудеться 13 травня в Тернополі.
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спорт