У Нідерландах поновлюються слухання у справі про скіфське золото

У Нідерландах поновлюються слухання у справі про скіфське золото

У Нідерландах поновлюються слухання у справі про скіфське золото sciencemag.org

Апеляційний суд Амстердама 22 квітня проведе слухання по суті у справі про належність колекції "скіфського золота".

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу суду в Гаазі.

Відповідно до повідомлення, слухання має розпочатись об 11:00 за місцевим часом.

Раніше розгляд провадження був зупинений через відвід судді. 28 жовтня 2020 року Апеляційний суд Амстердама задовольнив відповідне прохання України, оскільки було доведено, що суддя пов'язаний з адвокатами кримських музеїв, а отже може бути упередженим.

За даними Мін'юсту, головуючий суддя Апеляційного суду Амстердама тривалий час представляв інтереси російської компанії "Промнефтьстрой" у справі проти ВАТ "НК «ЮКОС2" у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв у справі щодо скіфського золота.

Суд Амстердама відклав засідання, заплановане на 9 липня 2020 року через те, що Україна поставила під сумнів об'єктивність одного з суддів через його можливі зв'язки з Росією. 2 вересня Апеляційний суд Амстердама почав слухання про відвід, однак тоді засідання перервали через те, що одному із суддів стало зле.

Що відомо

  • Скіфське золото – колекція експонатів із понад 2 тисяч предметів, які використовувалися для оформлення виставки "Крим: золото і секрети Чорного моря". Вона проходила з лютого по серпень 2014 року в Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.
  • Апеляційний суд Гааги 1 листопада 2019 року відхилив вимогу української сторони щодо Д. Ораньє, тому що не знайшли жодних обставин, які б переконливо свідчили про наявність упередженості з боку Ораньє до України.
  • 14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні скіфське золото, яке на час анексії Криму перебувало на експозиції в голландському музеї.
  • Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції музею Алларда Пірсона в Амстердамі.
  • У січні 2017 року кримські музеї почали процес оскарження рішення суду Амстердама.
  • Апеляційний суд Амстердама 16 липня 2019 року ухвалив попереднє рішення у справі про "скіфське золото", заявивши, що потребує додаткової інформації від сторін.
  • Судові слухання по цієї справі були призупинені через пандемію коронавірусу 11 червня 2020 року.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше