Міністр оборони пояснив, що змінить закон про призов резервістів в особливий період

Міністр оборони пояснив, що змінить закон про призов резервістів в особливий період

Міністр оборони пояснив, що змінить закон про призов резервістів в особливий період
. Міноборони

Новий закон про призов резервістів під час "особливого періоду"приводить систему військового обліку до принципів держав-членів НАТО та забезпечує потреби держави у захисті.

Окрім того, він удосконалює засади комплектування Збройних сил високопрофесійним особовим складом в мирний час і в особливий період виключно на добровільній основі.

Як пояснив міністр оборони Андрій Таран, у найближчій перспективі планується:

привести підзаконні нормативно-правові акти у відповідність до вимог Закону, необхідних для забезпечення реалізації новел законодавства, зокрема запровадження нового виду військової служби: за призовом осіб із числа резервістів в особливий період;

організувати роботу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, та їх трансформація відповідно до нової адміністративно-територіальної реформи;

удосконалити функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з урахуванням його інтеграції з іншими державними реєстрами та запровадженням надання електронних цифрових послуг громадянам України щодо виконання ними військового обов’язку.

Щодо того, чого чекати від запровадження нового виду військової служби – за призовом осіб з числа резервістів в особливий період, Таран зазначив, що "закладається фундамент для подальшої професіоналізації запасу Збройних сил України за рахунок збільшення частки громадян, які уклали контракти з командирами військових частин на проходження служби у військовому резерві".

"Розраховуємо на підвищення ефективності комплектування військових частин в особливий період за рахунок призову на військову службу резервістів – мотивованих підготовлених воїнів, які мають бойовий досвід", — зазначили у Міноборони.

Окрім того, на порталі “Дія” планується створити "Е-ТЦК", в якому будуть надаватися електронні послуги щодо виконання громадянами військового обов’язку, зокрема інформації, яка міститься про них в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє призивати резервістів в особливий період без оголошення мобілізації.
  • Ситуація у зоні бойових дій на Донбасі погіршилася з початку березня 2021-го. Так, 3 березня бойовики самопроголошеної “ДНР” заявили, що отримали дозвіл на застосування “упереджувального вогню на знищення” по позиціях Збройних сил України. Голова української делегації Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук назвав такі заяви зривом "мінських домовленостей".
  • Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що обстріли на фронті активізувались після рішень РНБО про санкції за фінансування тероризму.
  • Головне управління розвідки доповіло, що війська російських окупаційних сил приведені у найвищих ступені бойової готовності. 15 березня СММ ОБСЄ зафіксувала зосередження танків окупантів з порушенням лінії відведення важкої техніки. Також окупанти продовжують укріплювати старі та облаштовують нові позиції.
На початок