Як захистити довкілля: прикарпатським громадам проведуть екологічні тренінги

Як захистити довкілля: прикарпатським громадам проведуть екологічні тренінги

Як захистити довкілля: прикарпатським громадам проведуть екологічні тренінги unsplash

Прикарпатцям розповідатимуть про те, якими правовими інструментами можна скористатися, аби захистити довкілля. 20 тренінгів на таку тематику організовує ГО "Громадська ініціатива Галичини" в межах проєкту "Сприяння екологічним реформам в Івано-Франківській області" за підтримки European Endowment For Democracy.

Перший тренінг в онлайн-режимі вже відбувся, повідомила Суспільному Карпати керівниця громадської організації Леся Качурова.

"У кожній громаді є активні у вирішенні екологічних питань люди. Але я би не говорила, що є активні громади. Тренінги розраховані на те, щоб підвищити цю громадську активність. Бо більшість людей живе стереотипами: я й так нічого не зміню, хто мене буде слухати і хто я такий", — сказала очільниця організації.

Леся Качурова зауважила: відповідно до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" громада має право отримувати інформацію про плани й дії інвестора, який хоче започаткувати діяльність на її території. Люди можуть обговорювати отримані відомості на громадських слуханнях і висловлювати свої зауваження і пропозиції. Якщо, скажімо, громада вважає, що у місці її проживання недоцільно будувати те чи інше підприємство, бо воно завдаватиме шкоди довкіллю, то вона може впливати на прийняття остаточного рішення.

Але до такого впливу варто поставитися виважено, вважає професорка, завідувачка кафедри туризму Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Людмила Архипова, яка долучилася до проведення тренінгів. Науковиця аргументує це на прикладі розвитку туризму.

"Ми всі хочемо розвивати туризм, зокрема, в Івано-Франківській області. Але для того, щоб побудувати, до прикладу, готельний комплекс, потрібно зрубати певну кількість дерев, вирівняти територію. Ми повинні знати про те, що туризм має приблизно 5 % впливу на довкілля в глобальному масштабі", - говорить Людмила Архипова.

Тому, коли будується готельний комплекс, за її словами, громадськість має подбати про те, чи будуть там нормальної якості очисні споруди, де інвестор братиме воду, куди буде вивозити сміття. При цьому громада, каже науковиця, може матиме певний зиск від діяльності інвестора.

На цю та інші теми говоритимуть під час тренінгів. Участь у них можуть брати жителі громад, представники органів місцевого самоврядування, інвестори.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди