"Орден мовчальниць" Катерини Калитко презентують в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура

"Орден мовчальниць" Катерини Калитко презентують в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура

"Орден мовчальниць" Катерини Калитко презентують в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура

25 квітня в ефірі двох каналів Суспільного радіо відбудеться презентація нової поетичної збірки Катерини Калитко "Орден мовчальниць". Вона пролунає у спеціальному випуску авторської програми Олени Гусейнової "Книжковий топ-7" уже цієї неділі о 14:10 на хвилях UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура.

Поетична збірка "Орден мовчальниць" вийшла у квітні цього року у видавництві Meridian Czernowitz і вміщує 80 нових віршів авторки. За словами Катерини Калитко, ця збірка найбільш інтимна з усіх її виданих текстів і читачам може здатися незручною.

"У ній багато межового досвіду, який часто відлякує. Але поезія не мусить бути зручною, не мусить бути прилизаною, кучерявою, гарненькою, не мусить комфортизувати, надаватися до декламації, не мусить взагалі нічого, крім як бути чесною", ― розповіла Катерина Калитко.

У програмі, зокрема, говоритимуть:

  • Про мову: як тему і як пошук. І про те, як мова проростає з мовчання, і з голосу.
  • Про географію: Поділля як топос у творчості авторки.
  • Про жіноче і чоловіче: чи можна висловити відмінність?
  • Про імена і людей: до кого й для кого ця книжка.
  • Про вірші в пандемічні часи.

Ілюстрації до "Ордену мовчальниць" створила українська художниця Катерина Косьяненко, поетичні тексти супроводжуються портретами шести мовчальниць. Головна "мовчальниця" зображена на обкладинці збірки.

На хвилях UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура традиційно відбуваються прем’єри головних культурних подій: у грудні минулого року Юрій Андрухович презентував у прямому ефірі свій новий роман "Радіо ніч", а у травні цього року плануються презентації нової поетичної збірки "Псалом авіації" та збірки перекладів Бертольда Брехта "Похвала діалектиці" авторства Сергія Жадана.

"Радіо Культура ― це радіо літературних, музичних, театральних прем’єр. Довіра з боку мистецького середовища мені видається закономірною. Адже Радіо Культура ― головний радіомайданчик розмов про культурне життя. Ми допомагаємо якомога ширшій аудиторії дізнаватися про значущі мистецькі події. Наша слухацька аудиторія, відтак, має змогу робити самостійні висновки та обирати найкраще. Думаю, бути компасом для орієнтування на культурній мапі світу ― корисна й почесна задача", ― зазначила продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська.

Катерина Калитко ― відома українська письменниця і перекладачка, авторка семи збірок поезій, а також двох книжок короткої прози. Перекладає з балканських мов. Лауреатка премії "Книга року Бі-Бі-Сі", "ЛітАкцент року", володарка Премії міста літератури ЮНЕСКО та багатьох інших відзнак.

Окрім прямого ефіру на хвилях Суспільного радіо, слухачі та глядачі зможуть почути й побачити презентацію книги на фейсбук сторінках UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура, а також на фейсбук-сторінках інформаційних партнерів проєкту: Meridian Czernowitz, Читомо, Pen Ukraine та Українського інституту книги. Долучайтеся до розмови, зателефонувавши до студії за номером: (044) 239-6295. Свої запитання можна надіслати також на студійний вайбер: (093) 834-5950.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше