У міськраді Дніпра розповіли про помилки при оформленні ОСББ

У міськраді Дніпра розповіли про помилки при оформленні ОСББ

У міськраді Дніпра розповіли про помилки при оформленні ОСББ Фото: Суспільне. Дніпро

Підготовка документів для державної реєстрації ОСББ: найпоширеніші помилки. У міськраді Дніпра розповіли про найпоширеніші помилки при підготовці документів для державної реєстрації ОСББ.

При підготовці документів для проведення державної реєстрації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) мешканці припускаються низки помилок. Серед найпоширеніших – тотожність найменування юридичної особи, порушення вимог оформлення протоколу зборів співвласників, листків письмового опитування співвласників, які не голосували на зборах, невідповідність статуту ОСББ законодавству, а також відсутність у протоколі загальних зборів співвласників/засідання правління дати обрання/звільнення голови правління ОСББ. Окрім того, ще одне з порушень – подання документів особою, яка не має на це повноважень.

«До ухвалення рішення про затвердження найменування ОСББ радимо перевірити в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань дані щодо наявності іншого об’єднання співвласників будинку з таким же найменуванням. Для цього можна скористатись безкоштовним сервісом Мін’юсту: https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search», – розповіла державна реєстраторка департаменту адмінпослуг та дозвільних процедур ДМР Марина Іванчишина.

За словами державної реєстраторки, при оформленні протоколу зборів співвласників найчастіше відсутні документи щодо права власності на квартиру або нежитлове приміщення; підпису або результату голосування власника в протоколі; наявність помилок при підрахунку результатів голосування, а також відсутність документа, що підтверджує повноваження представника власника.

Статут об’єднання складається відповідно до типової затвердженої форми (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1155-03#n14).

Зміни різних відомостей ОСББ теж підлягають державній реєстрації, зокрема й голови правління.

«Необхідно перевірити чи зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань як «підписант» особа, яка звільняється з посади голови правління. Якщо так, то необхідно ухвалити рішення щодо позбавлення її права підпису документів від імені юридичної особи або залишити і надалі за нею таке право, якщо в цьому є необхідність», – додала Марина Іванчишина.

При створенні ОСББ документи подаються особою, уповноваженою установчими зборами співвласників, а при змінах до відомостей про ОСББ – керівником або уповноваженою особою на підставі нотаріальної довіреності.

Читайте також

  • Ліквідація вечірніх шкіл у Дніпрі: що чекає на учнів та викладачів

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди