Автоматично і з додатковими обмеженнями. Експерт розповів, як зміниться порядок призначення субсидій

Автоматично і з додатковими обмеженнями. Експерт розповів, як зміниться порядок призначення субсидій

Автоматично і з додатковими обмеженнями. Експерт розповів, як зміниться порядок призначення субсидій

Уряд посилив вимоги при призначенні житлових субсидій. Тепер буде враховуватися не лише вартість покупки, а й отримані доходи від депозитів та інших паперів, здійснення операцій із купівлі валюти та банківських матеріалів, а також перетин кордону. Всі нюанси постанови в ефірі Українського радіо пояснив експерт із питань соціального захисту Антон Левицький.

Зараз в Україні отримують субсидію трошки менше ніж 3 мільйони сімей. Це цифри за опалювальний період. У січні субсидія визначалася, виходячи з задекларованої ціни на газ – близько 10 гривень за кубічний метр, пояснює фахівець із соцзахисту, а потім уряд вирішив, що ціна на газ має бути не більше 6,99 гривні.

“Тому у лютому зробили перерахунок і зняли переплату за січень місяць поточного року. Тобто, у березні сума субсидії відповідає реальній сумі субсидій”, — відзначив Левицький.

За його словами, найсуттєвіша зміна, яку вносить урядова постанова — це скасування призначення субсидій через рішення комісій.

“Тобто, певна кількість людей не мали право на отримання субсидій, але могли її отримати через розгляд комісією. Це факти, коли люди зареєстровані, але фактично не проживають чи пенсіонерам на додаткову площу. Уряд розглянув це положення і дійшов висновку, що майже у 95% комісії приймали позитивні рішення щодо призначення субсидій. Тому, уряд всі ті обставини, які раніше розглядалися на комісіях, виніс їх у постанову. Люди будуть отримувати субсидії без розгляду комісій. Будуть подавати відповідні документи й отримувати субсидії без розгляду комісій – автоматично”, — пояснив він.

Окрім того, документ передбачає додаткові обмеження, що не дають права на отримання субсидій.

“Ці обмеження стосуються тих, у кого є дві квартири. У цьому випадку субсидія не призначається. Друге – раніше субсидію не надавали тим, у кого в господарстві був автомобіль молодший 5 років. Зараз ще додано обмеження, якщо в господарстві є дві або більше машини, віком молодші 15 років від дня випуску. Це – теж обмеження, яке не стосується права абсолютної більшості претендентів на субсидії”, — відзначив Левицький.

Також субсидії буде враховуватися наявність депозитів, на суму більше ніж 25 прожиткових мінімумів, окрім того, враховуватимуться валютні операції та інше: “наприклад, якщо була покупка більше ніж на 50 тисяч, то субсидії може і не бути. Однак, ці покупки також можуть бути визнаними на право субсидії, якщо, наприклад, це була оплата боргу за комунальні послуги”.

Експерт зазначив, що якщо людина або родина має заборгованість, в цьому випадку субсидія призначається, але, за умови складання договору з погашення заборгованості.

Що відомо

  • Кабінет міністрів збільшив суму субсидії для невеликих фермерів до 5 тисяч гривень на гектар. Водночас загальна сума допомоги не перевищуватиме 100 тисяч гривень на одне господарство.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди